Wojtek Sowik i Monika Kaczmarek najlepsi w pierwszym biegu CITY TRAIL w Łodzi

W niedzielę, 8 października wystartowała czwarta edycja CITY TRAIL w Łodzi. Był to 19. bieg w ramach cyklu. Nie było niespodzianek – najlepsi okazali się triumfatorzy poprzedniego sezonu – Wojtek Sowik i Monika Kaczmarek. 

Wojtek Sowik uzyskał czas 15:42. Monika Kaczmarek – 17:40 – co jest rekordem trasy pań poprawionym o 1 sekundę. – Warunki były dzisiaj srogie, na trasie nie brakowało błota – zaznaczyła Monika, która dobiegła do mety jako ósma w klasyfikacji open. – Biegając w towarzystwie mężczyzn bywa różnie – czasami co chwila nerwowo się oglądają, kiedy czują mnie na plecach. Nigdy nie widzę ich min, ale pewnie niektórzy mają zdziwiony wyraz twarzy, jak ich wyprzedzam – dodała zwyciężczyni. 

Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

– Zawody CITY TRAIL to mój drugi start w życiu w zawodach biegowych, od kilku lat obserwowałam biegaczy, ale bałam się zrobić krok do rozpoczęcia regularnych treningów – mówiła na mecie Ewa Bieńkowska, jedna z uczestniczek niedzielnego biegu. – Super impreza, wyrównałam czas z debiutu z zawodów w Kleszczowie, fajna atmosfera i dużo uśmiechniętych ludzi, choć ta górka… Następnym razem nie dam się jej pokonać. Już nie mogę się doczekać listopadowego startu!

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. 

Kolejne biegi CITY TRAIL w Łodzi w edycji 2017/2018 odbędą się 5 listopada, 10 grudnia, 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

CITY TRAIL to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą – poza Łodzią: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem imprez jest firma inesSport, a partnerem MOSIR Łódź.

Powiązane Posty