W niedzielę kolejne zawody CITY TRAIL w Łodzi

2 grudnia odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Dystans to tradycyjnie 5 km. Biegacze, którym zależy na ukończeniu cyklu, a nie wystartowali w październiku i listopadzie mają ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji, bowiem w klasyfikacji generalnej liczą się cztery biegi. Elektroniczna rejestracja do zawodów trwa do końca dnia w środę, 28 listopada.

Cykl CITY TRAIL opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów, każdy na tej samej, 5-kilometrowej trasie. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km. 

– Startuję w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na CITY TRAIL, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla jeden z uczestników CITY TRAIL – Kamil Szymański.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Łodzi na ścieżkach Parku Baden-Powella oraz Parku 3 Maja. Trasa jest szybka, ale nie brakuje urozmaicenia – kilkudziesięciometrowego podbiegu, który trzeba pokonać dwa razy. W listopadowych zawodach (organizowanych jako Bieg Niepodległości CITY TRAIL) zwycięstwo odnieśli Wojciech Sowik (z czasem 15:37) i Magdalena Ciołak (jej wynik to 19:07). Linię mety minęło 990 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych – CITY TRAIL Junior uczestniczyło 361 młodych adeptów biegania.

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat wspieramy inicjatywy promujące zdrowy styl życia oraz zachęcające do aktywności fizycznej – dodaje. 

Opłata startowa jest uzależniona od opcji, jaką wybierze zawodnik. Podstawowy pakiet sześciu imprez w jednej lokalizacji to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu jest zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy. Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. 

Kolejne imprezy są zaplanowane na 13 stycznia, 3 lutego i 10 marca. Zawody w Łodzi są częścią ogólnopolskiego cyklu, w którym uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Lokalnym współorganizatorem CITY TRAIL w Łodzi jest firma inesSport. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty