CITY TRAIL w Łodzi po raz drugi

W niedzielę, 3 listopada odbędzie się drugi bieg w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź w edycji 2019/2020. W inauguracji sezonu, która odbyła się w ostatni weekend września wystartowało 307 dorosłych i 208 dzieci. Czy w listopadzie w Parku Baden-Powella pojawi się więcej biegaczy? Okaże się już za kilka dni. Zapisy trwają.

Na cykl CITY TRAIL 2019/2020 w Łodzi składa się sześć imprez (29 września, 3 listopada, 8 grudnia, 5 stycznia, 2 lutego, 8 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami parków: Baden-Powella i 3 Maja. Zawody dla dzieci i młodzieży odbywają się na dystansach od 300 m do 2 km. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy. 

– To nasza „złota zasada” – nie rozdajemy medali po każdym biegu, ale nagradzamy za regularność – o pamiątkowy krążek trzeba zawalczyć startując co najmniej 4 razy w trakcie sezonu. To motywacja do biegania w okresie jesienno-zimowym, kiedy zdecydowanie trudniej utrzymać aktywność na świeżym powietrzu niż wiosną, czy latem – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL.

Łódzka trasa jest w przeważającej części płaska i szybka. Żeby jednak nie było zbyt monotonnie do pokonania są dwa, krótkie podbiegi. Zwycięzcami wrześniowego biegu zostali Tomasz Osmulski (15:36) oraz Monika Kaczmarek (18:10).

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella) 

– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior

– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów

– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport.

Powiązane Posty