Trzecia kolejka cyklu CITY TRAIL w Łodzi

W najbliższą niedzielę, 18 grudnia odbędzie się trzeci już bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W listopadowej imprezie wzięło udział 483 dorosłych biegaczy i 184 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek. Kto zatriumfuje tym razem? Czy warunki pozwolą na szybkie bieganie? Ilu zawodników weźmie udział w rywalizacji? Odpowiedź już wkrótce! 

Zapisy do zawodów

Elektroniczna rejestracja do niedzielnych zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 14 grudnia. Opłata startowa za pojedynczy bieg to 17,5 zł. Zawodnicy, którzy chcą zarejestrować się na cztery pozostałe biegi i otrzymać koszulkę techniczną marki Salomon mogą to zrobić wykupując karnet, który kosztuje 80 zł. Rejestracja w dniu biegu to koszt 25 zł.

Przełaje jako urozmaicenie zimowego biegania

Cykl CITY TRAIL w Łodzi odbywa się na pętli prowadzącej ścieżkami parków Baden-Powella i 3 Maja. Trasa liczy 5km. Dystans jest oznaczony co kilometr, co pozwala na kontrolowanie tempa biegu. Trudność trasy w dużej mierze uzależniona jest od pogody, dlatego każdego miesiąca rywalizacja jest niezwykle ciekawa. 

Jak podkreśla Krystyna Pieczulis, zwyciężczyni maratonów w Hamburgu i Vancouver (w latach 90-tych), reprezentantka Polski, mogąca pochwalić się fantastycznymi rekordami życiowymi: 1:13:27 w półmaratonie oraz 2:37:51 w biegu maratońskim, regularnie startująca w CITY TRAIL, nie trzeba się obawiać trudnych warunków podczas zawodów przełajowych. 

Zajmuję się sportem od bardzo dawna, bo już 38 lat. Z moich obliczeń wynika, że pokonałam prawie czterokrotnie dystans równika. Zawsze trenowałam w terenie, który był różnie ukształtowany. Nieraz przygotowania do sezonu odbywały się w górach czy nad morzem, ale najczęściej trenowałam i biegałam po ścieżkach leśnych. Często też startowałam w biegach przełajowych na mniej i bardziej ważnych imprezach sportowych. Nie lubiłam złej pogody, błota, ale startowałam. Trenerzy traktowali przełaje jako formę przygotowania do sezonu, trening siły biegowej, więc nie można było marudzić. Z czasem przyszło przyzwyczajenie do obcowania z naturą, poznawanie nowych szlaków biegowych, leśnych ścieżek – opowiada Krystyna Pieczulis. – Obecnie nikt nie zmusza mnie do udziału w biegach przełajowych, sama chętnie startuję – niekiedy ze swoimi studentami. Nadal wolę sprzyjającą aurę, ale po bieganiu w trudnych warunkach bardziej docenia się ciepło zacisza domowego. Często mnie pytają, jak długo jeszcze chcę zajmować się bieganiem, czy mnie to nie nudzi. Odpowiadając łapię się na tym, że to moja druga natura i przyzwyczajenie. Oraz satysfakcja, że mimo wieku nadal biegam.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Cykl CITY TRAIL od edycji 2015/2016 odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden. – Zależy nam, aby takie inicjatywy, jak CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mobilizowały Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy więc nadzieję, że mieszkańcy Łodzi i okolic ponownie dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i pobiegną wspólnie z nami.  Liczymy także, że teraz jeszcze więcej ludzi przyłączy się do akcji, by promować aktywność sportową i jednocześnie zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki zdrowotnej do codziennego życia – podkreśla Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

CITY TRAIL Junior

W ramach każdej imprezy organizowane się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Elektroniczne zapisy odbywają się również poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 14 grudnia. Koszt pojedynczego biegu to 5zł. Lista startowa będzie otwarta także w dniu zawodów. Połowa każdej opłaty startowej przeznaczana jest na cele charytatywne.

Harmonogram imprezy

Plan minutowy wszystkich biegów jest zawsze taki sam. Biegowe miasteczko rusza o godz. 8:30, kiedy rozpoczyna pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 startują dorośli. Bieg kończy się w momencie, kiedy na mecie pojawia się ostatni zawodnik – organizatorzy nie przewidują limitu czasu, zatem każdy pokonuje 5-kilometrową trasę we własnym tempie, nie martwiąc się o zamknięcie mety.

Cztery biegi = medal

CITY TRAIL to cykl sześciu biegów. Kolejne zawody w Łodzi odbędą się 8 stycznia, 12 lutego i 19 marca. Po zakończeniu części sportowej, każdy zawodnik, który ukończy co najmniej cztery biegi otrzyma pamiątkowy medal. Najlepsi spośród sklasyfikowanych biegaczy będą nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą zorganizowaną w formule uroczystej gali w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu. 

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się – poza Łodzią – także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma inesSport. Partnerem imprezy jest MOSiR Łódź. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty