Rozbiegana Łódź, kolejny rekordowy bieg CITY TRAIL!

W niedzielę, 27 listopada w Parku Baden-Powella odbył się drugi z sześciu biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Zwycięstwo odnieśli debiutujący w tym sezonie najlepsi biegacze poprzedniej edycji – Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski. Na linii mety zameldowało się 480 biegaczy, a to oznacza rekord frekwencji. Poprzedni był ustanowiony przed miesiącem i wynosił 472 osoby. 

Trasa CITY TRAIL w Łodzi została zmieniona w trwającej edycji. Zwycięzcy dzisiejszych zawodów  uzyskali lepsze wyniki niż padły przed miesiącem, zatem zostali rekordzistami trasy. Czas Tomasza Osmulskiego to 15:32, z kolei Monika Kaczmarek pokonała 5-kilometrową trasę w 17:41. 

– Dziś był naprawdę fajny i szybki bieg. Walka na całej trasie z Wojtkiem Sowikiem, który był drugi pozwoliła mi uzyskać bardzo dobry wynik, choć muszę przyznać, że do ok. 3-4 km miałem obawy, czy wczorajszy start w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych pozwoli mi na skuteczną walkę do końca. Na szczęście zaprocentowało doświadczenie, które pomogło mi rozpocząć sezon CITY TRAIL od zwycięstwa. Cieszę się, że w tym sezonie trasa została zmieniona, dwa razy podbieg to bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że na kolejnym biegu – 18 grudnia uda się jeszcze coś „urwać” z dzisiejszego wyniku – podkreślił na mecie Tomasz Osmulski. 

Dla Moniki Kaczmarek dzisiejszy start był zakończeniem sezonu. – Założeniem był bardzo mocny bieg, co mi się udało. Bałam się trochę nowej trasy, niby wszyscy mówili, że jest szybka, ale z drugiej strony górka, którą dotąd pokonywaliśmy tylko raz, teraz mamy dwa razy. Czas, który uzyskałam pokazuje jednak, że moje obawy były niepotrzebne. Trasa naprawdę mi się podoba i zapowiada ciekawą rywalizację podczas kolejnych zawodów z cyklu CITY TRAIL – mówiła po biegu Monika Kaczmarek.

Tradycyjnie zanim na trasę ruszyli dorośli, rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300m do 2km. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało łącznie niemal 190 uczestników, co – podobnie jak w przypadku biegu głównego – jest rekordem łódzkiej imprezy. 

Cykl CITY TRAIL jest imprezą ogólnopolską. W ramach edycji 2016/2017 zaplanowanych jest aż 60 imprez – w tym 6 w Łodzi. Kolejne biegi odbędą się: 18 grudnia 2016, 8 stycznia 2017, 12 lutego 2017, 19 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec minimum 4 razy. 

Miasta tworzące cykl to – poza Łodzią: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport. Lokalnym Partnerem imprezy jest MOSiR Łódź. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Wyniki

Galeria:

FotoDoktorek

Foty Beaty

Adam Przybyła

fot. Karolina Krawczyk

Powiązane Posty