Rekordowa inauguracja GP Łodzi 2012

W ostatnią niedzielę listopada nastąpiła inauguracja Grand Prix Łodzi 2012 w biegach przełajowych i nordic walking w Parku 3 Maja. Na starcie zawodów stanęło ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wszyscy uczestnicy do pokonania mieli trasę liczącą 5 km. W biegu triumfował zwycięzca pierwszej edycji Tomasz Osmulski z RKS Łódź, który pokonał dwóch zawodników LKS Koluszki Krzysztofa Pietrzyka i Marcina Puszewkiewicza. Wśród kobiet triumfowała powracająca na biegowe trasy po kontuzji Edyta Lewandowska z Łodzi, na drugiej pozycji dobiegła Monika Kaczmarek z Szakali Bałut, a trzecia dobiegła Zuzanna Mokros z RKS Łódź. W pierwszym biegu nagrodzeni zostali wyjątkowo najlepsi Łodzianie Edyta Lewandowska i Tomasz Osmulski, którzy otrzymali nagrody od Koła Sztuki.pl. Bieg ukończyło 272 uczestników, co plasuje GP Łodzi wśród największych imprez tego rodzaju w Polsce.
W rywalizacji nordic walking pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Skowron z Bielska Białej – w tym roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Nordic Walking rozgrywanych w Austrii. Drugie miejsce zajął Józef Brzezina z Sochaczewa, a trzecie zwycięzca poprzedniej edycji Arkadiusz Koselski z Bełchatowa. Najszybciej wśród Pań na metę przyszła Aleksandra Przybył z Łodzi, która była bezkonkurencyjna w GP Łodzi 2011. Następna linię mety przekroczyła Ewa Brzezina z Sochaczewa oraz Dorota Lasota z Justynowa. W rywalizacji nordic walking wystartowało 54 zawodników i zawodniczek.
Po biegu na zawodników czekał poczęstunek od pizzerii Fiero, ciepła herbata oraz kawa od Idee Kaffee. Nie zabrakło również losowania nagród od partnerów cyklu: Hotelu Focus, Taxi Plus, Wsinf oraz zestawów kosmetyków od Efektimy.
Podczas pierwszej imprezy z cyklu GP Łodzi 2012 odbyły się konsultacje z naszymi expertami w zakresie treningu: Krzysztofem Pietrzykiem (LA), Robertem Nowickim (Fizjoterapeuta), Pauliną Kruk (Dietetyk). Nasi experci będą do Waszej dyspozycji podczas każdej imprezy z cyklu, a dodatkowo na stronie Serwisu Biegowego Ziemi Łódzkiej będziemy publikować porady dla biegaczy.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy wszystkich na następną imprezę z cyklu, która odbędzie się 15 stycznia 2012 roku – zapisy startują już w tym tygodniu.