Ponad 400 zawodników na liście startowej GP Łódź CITY TRAIL

W niedzielę odbędzie się inauguracja cyklu biegów przełajowych Grand Prix Łódź CITY TRAIL. Grand Prix CITY TRAIL to największy cykl biegów w Polsce. W tym roku 5-kilometrowe zawody zawitały do Łodzi. Pierwszy bieg w Parku 3 Maja już w niedzielę. Zawody Grand Prix Łódź CITY TRAIL będą odbywać się na takich samych zasadach, jak w innych miastach. Od listopada do marca zaplanowanych jest 6 biegów. Wszystkie na tej samej trasie – ze startem i metą na Stadionie „Łodzianka”. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w minimum czterech. Podsumowanie cyklu odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatnich zawodów. Terminy zawodów w Łodzi: 30.11, 14.12, 11.01, 25.01, 08.02, 08.03. Lokalnym Partnerem łódzkiego cyklu jest firma InessSport – organizator Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych, którego kontynuacją jest Grand Prix Łódź CITY TRAIL oraz firma Accenture.

Trzykrotna zwyciężczyni łódzkiego cyklu – Monika Kaczmarek mówi o tym, jak podchodzi do startu w tych zawodach. – Zawody na 5 km to pewne urozmaicenie w naszym bieganiu. Zazwyczaj startujemy na dłuższych dystansach – na 10 km i więcej. A „piątka” jest dobra dla każdego. Mimo, że biegamy szybciej niż na dłuższych dystansach, nie odczuwamy długotrwałego zmęczenia. Ja następnego dnia po starcie na 5 km nic już czuję – podkreśla 25-letnia zawodniczka, której rekord życiowy w maratonie to 2:54,24. 

Start każdego z biegów CITY TRAIL będzie o godz. 11:00, a od 9:30 będą odbywać się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior na dystansach 300, 600, 1500 i 3000 metrów – w zależności od kategorii wiekowej. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie obiektu partnera zawodów Miejskiego OŚrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Opłaty startowe są zróżnicowane i zależą od terminu dokonania płatności. Za pojedynczy bieg zapłacimy 12,5 zł w przypadku zapisania się na tydzień przed startem lub 15 zł – jeśli zdecydujemy się zarejestrować i opłacić udział w zawodach 3 dni przed biegiem. Elektroniczne zapisy zostaną zamknięte w czwartek, 27 listopada, o godz. 23:59. W dniu imprezy trzeba zapłacić 20 zł. 

Aktualnie na mapie Grand Prix CITY TRAIL jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Powiązane Posty