Ponad 2500 uczestników letniej edycji CITY TRAIL

Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się pierwsza letnia edycja największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL. W dwa tygodnie ekipa organizacyjna przejechała blisko 3000 km i zmotywowała do biegania ponad 2500 osób. Każdy z dziesięciu biegów odbył się na dystansie 5 km. CITY TRAIL onTour – bo tak nazwana została wakacyjna odsłona CITY TRAIL odbył się w 10 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Każda z tych lokalizacji znajduje się na mapie jesienno-zimowej edycji, która rusza 13 września. Letnie zawody – w odróżnieniu od cyklu Grand Prix – odbywały się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg w Bydgoszczy, która w cyklu Grand Prix zajmowała dotąd drugie miejsce – za Poznaniem. W letnich zawodach w Bydgoszczy wzięły udział 404 osoby – o 20 więcej niż w Poznaniu. – Wakacyjna edycja potwierdziła, że w Bydgoszczy jest ogromny potencjał. Kiedy zaczynaliśmy organizację zawodów w bydgoskim Myślęcinku w 2012 roku, brało w nich udział niewiele ponad 100 osób. Wystarczył rok, a frekwencja urosła do 400 zawodników. W poprzedniej edycji linię mety regularnie przekraczało 600 osób. Choć do Poznania, gdzie gromadziliśmy 1000 biegaczy jeszcze sporo brakowało, wakacyjne biegi pokazały, że fotel lidera frekwencji naszego cyklu może być zagrożony – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL. 

Średnia frekwencja z dziesięciu biegów CITY TRAIL onTour wyniosła 251 osób. 36,25% wszystkich uczestników stanowiły kobiety. W ramach każdej imprezy organizowane były także zawody dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział 686 młodych biegaczy.

Letnia edycja różniła się od zimowej nie tylko temperaturą, ale również kilkoma szczegółami: na mecie każdych zawodów na biegaczy czekał pamiątkowy medal (w przypadku cyklu Grand Prix medal otrzymywała osoba, która ukończyła co najmniej 4 z 6 biegów) oraz bufet z wodą, izotonikiem, bananami, arbuzami i ciastkami. Najlepsi zawodnicy od razu po biegu zostali nagrodzeni sprzętem marki Salomon oraz odżywkami dla sportowców Etixx. Pula nagród całej edycji wyniosła 60 tys. zł.

Ciekawostką jest fakt, że dwóch biegowych zapaleńców z Lublina – Łukasz Kachnowicz i Mateusz Sowiński – wystartowało we wszystkich dziesięciu biegach! – To była dla nas niesamowita przygoda. Starty w zawodach połączyliśmy z turystyką i zwiedzaniem miast, a przy okazji spotkaliśmy się ze znajomymi. Poznaliśmy też nowych ludzi, którzy odpowiedzieli na moje ogłoszenie i zaproponowali noclegi – opowiada Łukasz Kachnowicz. – Było ciężko, bo jestem początkującym biegaczem. Rok temu nawet bym nie pomyślał, że zdołam przebiec 50 km w cyklu 10 dni po 5 km. To było naprawdę nierealne. Rok temu nawet nie wiedziałem, że zdołam przebiec 5 km. Śmiałbym się z tego ja sam i śmialiby się ci, którym bym o tym powiedział. Dzisiaj patrzę na te dziesięć medali  zdobytych w CITY TRAIL onTour i mówię z całym przekonaniem: niezdobyte szczyty są właśnie po to, żeby je zdobywać! Po zdobyciu dziesięciu 5-kilometrowych szczytów zaczynam patrzeć w kierunku szczytu 10-kilometrowego – dodaje Łukasz. 

Zapisy do jesienno-zimowych zawodów ruszą już 13 sierpnia. Pierwszy bieg Grand Prix – 13 września w Bydgoszczy.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty