Podsumowanie zimowego GP Łodzi 2014

W GP Łodzi 2014 w biegach przełajowych i nordic walking odbywającym się od listopada 2013 do marca 2014 na terenie parku 3 Maja wystartowało blisko 500 zawodników, z czego w co najmniej czterech odsłonach wzięło udział 71 kobiet oraz 191 mężczyzn. Podczas tegorocznych zmagań na 5 km trasie uczestnicy rywalizowali w bardzo rożnych warunkach, był śnieg, deszcz, błoto, słońce, co jednak nie przeszkodziło w uzyskiwaniu bardzo dobrych rezultatów oraz budowaniu formy na wiosenne starty.

W klasyfikacji generalnej biegu najlepsi okazali się Sebastian Kosęda z Łowicza, który wyprzedził Krzysztofa Pietrzyka oraz Błażeja Skowrońskiego z Koluszek. Natomiast wśród Pań po raz trzeci bezkonkurencyjna okazała się Monika Kaczmarek z Łodzi, która wyprzedziła Zuzannę Mokros z Pabianic oraz Małgorzatę Michalak – Mattar z Łodzi.

W ramach GP Łodzi odbyła się po raz drugi klasyfikacja studentów, której partnerem jest firma Accenture z Łodzi. Jej zwycięzcami zostali Monika Kaczmarek z Łodzi oraz Błażej Skowroński z Koluszek.

W rywalizacji nordic walking zawodnicy walczyli w czterech kategoriach wiekowych, wśród których najlepsi okazali się K1- Ewelina Gałęcka, K2 – Aleksandra Przybył (4 open), K3 – Grażyna Tronairz, K4 – Anita Paszkiewicz – Kęsiak, M1 – Michał Osiński (1 open), M2 – Mariusz Jędrycha, M3 – Józef Deląg, M4 – Jan Kocimski.

Współorganizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, Klub Sportowy Alaska, a organizatorem firma inesSport. Zawody odbyły się dzięki Sponsorowi Głównemu firmie Accenture oraz pomocy sklepu Sport Factory, pizzerii Fiero, wydawnictwa Galaktyka, Taxi Plus, Sport Vera.

Po zimowych zmaganiach na 5 km trasie w Parku 3 Maja, już 6 kwietnia startuje letni cykl GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking. Zawody odbywać się będą na 10 km trasie (bieg) oraz 6 km (nw). Podczas każdej imprezy odbędą się biegi dla dzieci. Inauguracja cyklu odbędzie się w parku Julianowskim, informacje dostępne są na stronie www.gplodzi.pl

Uroczyste podsumowanie zimowego GP Łodzi 2014 odbędzie się podczas Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym. W ramach imprezy odbędzie się Bieg Majowy, Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w nordic walking, biegi dla dzieci, pokazy jeździeckie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.gplodzi.pl

Klasyfikacja końcowa GP Łodzi 2014 (nieoficjalna)

Powiązane Posty