Piąta kolejka CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

W najbliższą niedzielę, 14 lutego odbędzie się piąty już bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Zawody rozgrywane są w Parku 3 Maja. Do biegów można zapisać się elektronicznie – do czwartku, 11 lutego oraz w dniu zawodów. W ramach biegu odbędzie się konkurs na najciekawsze karnawałowe przebranie. 

Internetowa rejestracja trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata startowa to 15 zł. W dniu biegu trzeba będzie zapłacić 5zł więcej. W ramach imprezy rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5km.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w okresie listopad-marzec. Za każdym razem do pokonania jest ta sama trasa, co daje możliwość regularnego sprawdzania formy. Z takiej możliwości chętnie korzystają zawodowcy. – Od zawsze powtarzam, że takie zawody są zawsze lepsze od treningu i znakomicie przekładają się na dalszą część sezonu. Stając na starcie, patrząc na rywali, od razu mamy większą motywację i możemy zrealizować mocną jednostkę treningową, do której trudno byłoby się zmusić podczas samotnego treningu – mówi Artur Olejarz, brązowy medalista MP w biegach przełajowych z 2015 roku oraz trzeci zawodnik V Biegu Fabrykanta regularnie startujący w cyklu CITY TRAIL

Obok coraz większej grupy czołowych polskich biegaczy, w zawodach startują również amatorzy. Co ważne, w biegach CITY TRAIL nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, a to oznacza że każdy może zmierzyć się z 5-kilometrową trasą, bez obaw że nie podoła zadaniu.

W poprzednim biegu, który odbył się 24 stycznia wystartowało 305 osób oraz 55 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Zuzanna Mokros oraz Błażej Skowroński. Wynik Zuzanny to 20:18, a Błażeja – 17:05.

Wśród mężczyzn pewien zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest już Tomasz Osmulski, który ma na koncie trzy wygrane i jedno drugie miejsce. O kolejne miejsca na podium walczą Grzegorz Petrusiewicz – trzy razy drugi i raz trzeci, wspomniany już Błażej Skowroński – raz pierwszy, dwa razy trzeci i raz czwarty oraz Szymon Kotyla – raz trzeci i dwa razy czwarty.

W rywalizacji kobiet bliska triumfu w „generalce” jest Monika Kaczmarek, która zwyciężała trzy razy. Największe szanse, by stanąć na niższych stopniach podium mają Sylwia Ślęzak – trzy razy druga, Zuzanna Mokros – raz pierwsza i raz trzecia oraz Małgorzata Michalak-Mattar –  dwa razy trzecia.

Szósty – ostatni w sezonie bieg w Łodzi odbędzie się 6 marca. W ciągu dwóch tygodni od zakończenia części sportowej, zawodnicy którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów, spotkają się jeszcze raz podczas uroczystej gali wręczenia nagród i medali.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez firmę InesSport, a lokalnym Partnerem jest MOSiR Łódź. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty