Ostatni bieg CITY TRAIL w edycji już w niedzielę!

W niedzielę, 11 marca odbędzie się szósta – ostatnia w sezonie 2017/2018 impreza w ramach przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Już dzisiaj wiadomo, że 264 zawodników wzięło udział w co najmniej czterech biegach i zrealizowało cel, jakim jest ukończenie cyklu. Do tej grupy nadal mają szansę dołączyć kolejne osoby – 150 biegaczy i biegaczek ma na koncie trzy biegi. Elektroniczne zapisy do zawodów trwają do końca dnia w środę, 7 marca. Rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody na dystansie 5 km, organizowane w formule Grand Prix – medale i nagrody nie są przyznawane po każdym biegu, ale po zakończeniu sezonu, na który składa się sześć imprez w danej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej cztery razy. Taka formuła sprzyja systematycznemu bieganiu – ten fakt podkreślają zarówno zawodnicy z czołówki, jak i traktujący bieganie jako formę spędzania wolnego czasu i odskocznię od codzienności.

Comiesięczne starty idealnie komponują się z moim planem treningowym w okresie przygotowawczym, gdzie kładę nacisk na siłę biegową, trening ogólnorozwojowy, większy kilometraż , a zarazem bieganie w terenie urozmaiconym. Jest to dobry bodziec dla organizmu, który ma na celu podniesienie mojej dyspozycji. W zeszłym roku potwierdziło się, że bieganie w CITY TRAIL w miesiącach jesienno-zimowych to była dobrze obrana droga – w sezonie zanotowałam progres i poprawiłam swoje rekordy życiowe na dystansach: 5000 m, 10000 m, 5 km, 10 km oraz w półmaratonie – podkreśla Aleksandra Brzezińska, posiadaczka kobiecego rekordu wszystkich tras CITY TRAIL (16:37), brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski na 3000 m z tego roku. 

Najlepszą zawodniczką w Łodzi okazała się po raz czwarty Monika Kaczmarek. Wśród mężczyzn szanse na wygraną mają dwaj zawodnicy – triumfator ubiegłorocznej edycji – Wojciech Sowik i Adam Włodarczyk.

Uroczyste podsumowanie edycji, podczas której rozdane zostaną medale oraz nagrody odbędzie się 27 marca w auli Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Niedzielnym biegiem kończymy kolejny udany sezon CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Jako firma odpowiedzialna społecznie bardzo chętnie angażujemy się w inicjatywy promujące w ten sposób aktywny styl życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. To fantastyczne, że razem z uczestnikami udało nam się przebiec tak wiele kilometrów w szczytnym celu jakim jest popularyzacja zdrowego trybu życia – dodaje.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w skali ogólnopolskiej odbywa się od 2012 roku. Aktualnie na mapie imprezy jest 11 lokalizacji: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Każdym zawodom towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, organizowane pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Zawody te mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma inesSport. 

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella)

9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego 

Powiązane Posty