Mroźne CITY TRAIL w Łodzi

Podczas trzeciego w sezonie biegu CITY TRAIL w Łodzi biegacze mieli musieli wykazać się niezwykłą motywacją – temperatura sięgała -14 stopni. „To jeden z najzimniejszych biegów, w jakich startowaliśmy” – mówili biegacze. Mimo trudnych warunków, w Parku 3 Maja pojawiło się 288 biegaczy. Zwycięzcami zostali – po raz trzeci w sezonie – Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek.

Wynik Tomasza Osmulskiego to 16:12. Drugi na mecie (po raz trzeci) Grzegorz Petrusiewicz uzyskał czas 16:18. Jako trzeci na metę wbiegł Szymon Kotyla – 16:23. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Kaczmarek, która tym razem potrzebowała 17 minut i 49 sekund, by pokonać 5-kilometrową trasę. Drugie miejsce zajęła – podobnie jak w dwóch poprzednich biegach – Sylwia Ślęzak (19:04), a trzecie – Małgorzata Michalak-Mattar (19:48). 

Mroźne powietrze nie przeszkodziło w uzyskiwaniu dobrych rezultatów. – Podczas dzisiejszego biegu mieliśmy naprawdę ciężkie warunki. Startuję w Grand Prix Łodzi od samego początku, czyli od pięciu lat i dziś był jeden z najzimniejszych biegów w historii. Mimo to udało się pobiec szybko, co cieszy bo starty w cyklu CITY TRAIL traktuję jako przygotowania do sezonu wiosennego – mówił siódmy zawodnik dzisiejszego biegu – Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki.

Cykl CITY TRAIL od września odbywa się pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sezonie 2015/2016 w Łodzi odbędą się jeszcze trzy biegi: 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec co najmniej cztery razy. W ramach imprezy odbywają się zawody dla dzieci młodzieży – CITY TRAIL Junior na dystansach od 300m do 2km. Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez firmę InesSport, a lokalnym Partnerem jest MOSiR Łódź. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Galeria by Sobek cz. 1

Galeria by Sobek cz. 2

Powiązane Posty