Miesiąc do startu Grand Prix Łódź CITY TRAIL

30 listopada w Parku 3 Maja odbędzie się pierwszy bieg Grand Prix Łódź CITY TRAIL. 5-kilometrowe zawody w tym charakterze odbywają się w Łodzi od 2010 roku. Tegoroczna edycja będzie pierwszą w ramach ogólnopolskiego cyklu. Zapisy trwają! Grand Prix CITY TRAIL czyli 60 biegów w 6 miesięcy w 10 lokalizacjach. To jedyny tego typu cykl biegów przełajowych w Polsce. Jak dotąd odbyło się 7 imprez – w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy. W każdej padały rekordy frekwencji. Liderem jest Poznań, gdzie w inauguracyjnych zawodach wystartowało ponad 1000 osób! – To duży sukces, motywacja do dalszej pracy, ale i wyzwanie – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor ogólnopolskiego cyklu. – Rosnąca frekwencja to dla nas najlepsze potwierdzenie, że systematyczna praca przynosi efekty.

Zasady rozgrywania zawodów Grand Prix Łódź CITY TRAIL będą identyczne jak w innych miastach – w trakcie trwania cyklu odbędzie się 6 biegów na dystansie 5 km. Wszystkie na tej samej trasie – ze startem i metą na Stadionie „Łodzianka” w parku 3 Maja. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w minimum 4. – Okres przygotowawczy do sezonu startowego to czas na zróżnicowane jednostki treningowe. Nie może zabraknąć siły biegowej, której biegacze amatorzy nie robią wcale lub robią bardzo mało. Dlatego każdy start na przełajowej trasie z mniejszymi, czy większymi podbiegami jest dobrym treningiem. Starty w biegach przełajowych były jednym z etapów moich przygotowań do sezonu 2013. Efektem był rekord życiowy w maratonie uzyskany wiosną, a poprawiony jesieniąmówi Błażej Brzeziński, świetny maratończyk, brązowy medalista z tego roku, z rekordem życiowym 2:12:17, a także mistrz Polski w biegach przełajowych na dystansie 12 km z 2013 roku.Dystans biegów przełajowych odczuwamy inaczej niż ulicznych. Każde wzniesienie, śnieg czy błoto sprawiają, że zmęczenie może być porównywalne z dystansem 3 razy dłuższym, ale płaskim, monotonnym i mało wymagającym. Dobrze wkomponowane w plan treningowy starty przełajowe to z pewnością dobra droga przygotowań do sezonu.

Start każdego z biegów CITY TRAIL będzie o godz. 11:00, a od 9:30 będą odbywać się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior na dystansach 300, 600, 1500 i 3000 metrów – w zależności od kategorii wiekowej.

Nowym elementem w łódzkim cyklu będzie klasyfikacja drużynowa. Zespół zgłoszony do rywalizacji drużynowej może być formalną lub nieformalną grupą osób, reprezentujących np. klub sportowy, stowarzyszenie, grupę przyjaciół. Do drużyny może być zgłoszona dowolna liczba zawodników, jednak do klasyfikacji końcowej będą brane pod uwagę wyniki 4 najlepszych z nich. Warunkiem uczestniczenia w klasyfikacji drużynowej jest ukończenie przez biegacza minimum 4 biegów. Drużyny można zgłaszać mailowo na adres wyniki@citytrail.pl do 30 listopada, a uzupełniać składy – do 31 grudnia. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jako członka drużyny jest wpisanie podczas zgłoszenia nazwy drużyny, do której przynależy.

Opłaty startowe są zróżnicowane i zależą od terminu dokonania płatności. Za pojedynczy bieg zapłacimy 12,5 zł w przypadku zapisania się na tydzień przed startem lub 15 zł – jeśli zdecydujemy się zarejestrować i opłacić udział w zawodach 3 dni przed biegiem. W dniu imprezy trzeba zapłacić 20 zł. Jest też możliwość kupienia karnetu na cały cykl (6 biegów w jednym mieście), za który trzeba zapłacić 50 zł (taka możliwość w przypadku Łodzi jest do 23 listopada).

Terminy zawodów w Łodzi: 30.11, 14.12, 11.01, 25.01, 08.02, 08.03. Lokalnym Partnerem łódzkiego cyklu jest firma inessSport – organizator Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych oraz firma Accenture i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Aktualnie na mapie Grand Prix CITY TRAIL jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

foto by: Agnieszka Wolska – Sobecka, Piotr Dymus, Tomasz Szwajkowski

Powiązane Posty