Łódź zakończyła letnią edycję CITY TRAIL

W piątek, 29 lipca na ścieżkach Parku Na Zdrowiu w Łodzi odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Pietrzak. Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Mokros. Linię mety minęło 221 osób. 

Zawody CITY TRAIL onTour odbyły się na zupełnie innej trasie niż te w cyklu jesienno-zimowym, ale w obu przypadkach dystans wynosi 5km. Zwycięzca piątkowych zawodów – Tomasz Pietrzak pokonał wspomniany dystans w czasie 16:46. – Jestem bardzo zadowolony z biegu, jeśli tylko otrzymam zgodę trenera z przyjemnością wezmę udział w następnych imprezach CITY TRAIL – podkreślił na mecie zwycięzca biegu. – Jak przewidywałem trasa nie była łatwa, było bardzo dużo zakrętów, na których traciło się prędkość. Mimo to, po drugim kilometrze dałem radę oderwać się ode reszty stawki i utrzymać pierwszą pozycję do końca – dodał 19-latek. 

Drugie miejsce zajął Piotr Bętkowski – czas 16:55. Trzeci na mecie był Tomasz Roszkowski – 17:09.  

Najszybsza z kobiet – trzecia zawodniczka ostatniej jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL – Zuzanna Mokros potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 19:01. – Biegło mi się dość ciężko, bo jestem w środku przygotowań do sezonu jesienno-zimowego i startu w półmaratonie, który będzie moim głównym celem. Chciałabym poprawić życiówkę na tym dystansie, która wynosi 1:20:08 – mówiła po zawodach Zuzanna. – Biegłam od początku sama, co nie ułatwiało podkręcenia tempa, ale jestem bardzo zadowolona ze startu. 

Druga z pań – Karolina Matusiak uzyskała czas 21:24. Trzecia – Angelika Lichnowska dobiegła na metę w czasie 21:26.

W imprezie brały udział również dzieci, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 68 młodych biegaczy.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx. 

Pierwsze zawody cyklu jesienno-zimowego odbędą się 30.10. Terminy pozostałych biegów w Łodzi w sezonie 2016/2017 to: 27.11, 18.12, 8.01, 12.02 i 19.03. 

Cykl CITY TRAIL onTour odbył się 10 miastach. Poza Łodzią były to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław i Katowice. We wszystkich imprezach wystartowało łącznie 2771 dorosłych oraz 956 dzieci. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl. 

Powiązane Posty