Letnie GP Łodzi w Lesie Łagiewnickim

W najbliższą niedzielę miłośnicy biegania i marszów nordic walking będą mieli okazję sprawdzić się na trasie wytyczonej w Lesie Łagiewnickim. Biegacze do pokonania będą mieli dystans 10 km, na który składać się będą dwie pętle, a na każdej z nich do pokonania będzie górka na żółtym szlaku – bardzo lubię tą trasę, zbiegi, podbiegi, pozwalają sprawdzić swoją dyspozycję. Startuję na niej po raz trzeci i jestem ciekaw z jakim rezultatem uda mi się w niedzielę dotrzeć do mety – zachęca do startu Maciek na co dzień pracownik jednej z łódzkich korporacji. 

Kijkarze do pokonania będą mieli jedną pętlę o długości 5 km – bardzo fajna trasa, na której w 100 % można wykorzystać zalety marszu z kijami – przekonuje Maciej Tracz instruktor nordic walking z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, który jest współorganizatorem zawodów.

Podczas zawodów odbędą się również biegi dla dzieci, które będą rywalizować w trzech grupach wiekowych: przedszkolaki oraz szkoła podstawowa z podziałem na klasy 1-3 i 4-6.

Do zawodów poprzez formularz zgłoszeniowy zgłosiło się ponad 100 uczestników, zgłoszenia będą przyjmowane również w dniu zawodów. Miejsce startu zostało wytyczone w okolicach parkingu „kaloryfer” przy ulicy Wycieczkowej gdzie znajdować się będzie biuro zawodów. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.gplodzi.pl 

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci 

10:15 – start nordic walking

10:20 – start biegów dziecięcych

11:00 – zamknięcie zapisów do biegu

11:30 – start biegu

13:00 – zakończenie imprezy

 

Powiązane Posty