Letnie GP Łodzi już w niedzielę.

W najbliższą niedzielę w parku Julianowskim odbędą się pierwsze zawody z cyklu letniego GP Łodzi. Kolejne odsłony imprez zaplanowane są na terenie parku na Zdrowiu, Lasu Łagiewnickiego praz poligonu na Brusie. W każdej z odsłon cyklu biegacze do pokonania będą mieli dystans 10 km, a kijkarze 6 km i walczyć będą o punkty w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy którzy ukończą co najmniej trzy biegi bądź marsze otrzymają pamiątkowe medale. 

W ramach letniego GP Łodzi odbędzie się również cykl biegów dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy 1-3 i 4-6. 

Pierwsze zawody z cyklu zaplanowane są na tydzień przed Łódź Maraton Dbam o Zdrowie, termin nie jest przypadkowy, bo start w biegu na dystansie 10 km może być dobrym sposobem na sprawdzenie się  przed rywalizacją na dystansie maratonu.

Partnerem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, parkrun Łódź, wydawnictwo Galaktyka, Taxi Plus, Sport Vera oraz Efektima, a organizatorem firma inesSport.

Informacje o zawodach dostępne są na stronie www.gplodzi.pl   

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci

10:15 – start nordic walking

10:20 – start biegów dziecięcych

11:00 – zamknięcie zapisów do biegu

11:30 – start biegu

13:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty