Letnia odsłona CITY TRAIL już 29 lipca!

CITY TRAIL to największy biegowy cykl w Polsce. Zawody odbywają się przez sześć miesięcy w okresie jesienno-zimowym w dziesięciu lokalizacjach – także w Łodzi. Od 2015 roku organizatorzy zapraszają do startu na leśnych trasach również w wakacje – druga edycja letnich zawodów w Parku na Zdrowiu już 29 lipca. Zapisy trwają na stronie www.ontour.citytrail.pl.

5 km – tyle liczy trasa zawodów CITY TRAIL. – Nasza letnia trasa jest płaska, co pozwala na osiąganie wartościowych wyników i zachęca do startu zarówno zupełnie początkujących biegaczy, jak i tych trenujących regularnie, bądź zawodowo – mogą podczas naszego biegu pokusić się o naprawdę dobry czas – mówi Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów. 

Bieg odbędzie się o godz. 19:00. Wcześniej – od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Co ważne – w tych biegach nie ma dolnej granicy wieku, zatem wystartować mogą nawet kilkunastomiesięczne maluchy.

Zawody w Łodzi będą kończyć cykl CITY TRAIL onTour 2016. Pierwszy bieg odbędzie się 18 lipca w Lublinie, drugi – 19 lipca w Warszawie, trzeci – 20 lipca w Olsztynie, czwarty – 21 lipca w Gdańsku, piąty – 22 lipca w Bydgoszczy, szósty – 25 lipca w Szczecinie, siódmy – 26 lipca w Poznaniu,  ósmy – 27 lipca we Wrocławiu, a dziewiąty – 28 lipca w Katowicach. Każdy bieg będzie oddzielnie klasyfikowany, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi od razu po zakończeniu rywalizacji. Uczestnicy każdego biegu otrzymają na mecie medale, a w bufecie będą mogli posilić się owocami i słodkimi przekąskami.

– Mimo, że nie tworzymy wspólnej klasyfikacji dla wszystkich miast, zachęcamy do podróżowania i startów w więcej niż w jednej lokalizacji. Szykujemy nagrodę dodatkową dla tych biegaczy, którzy wystartują we wszystkich dziesięciu biegach. Będzie to półroczny zapas batonów regeneracyjnych marki Etixx – zapowiada Piotr Książkiewicz.

Opłata za udział w jednym biegu to 25zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 35zł – jeśli zapiszemy się w dniu biegu. Start w zawodach dla dzieci i młodzieży to koszt odpowiednio 7,5 i 10zł. 

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl

Powiązane Posty