Kolorowy Park 3 Maja podczas GP Łodzi

Niedzielna edycja imprezy biegowej i nordic walking Grand Prix Łodzi znacząco różniła się od poprzednich. Ponownie, w obu konkurencjach na starcie pojawiło się ponad trzystu zawodników, jednak tym razem duża część zawodników postanowiła uczcić ostatnią niedzielę karnawału i rywalizować w przebraniach. Najlepiej przebrani biegacze i kijkarze mieli szansę zdobyć atrakcyjne nagrody, między innymi profesjonalne buty biegowe i zaproszenia do Teatru Nowego. Złe warunki w postaci padającego deszczu i zalegającego na parkowych alejkach śniegu, nie odstraszyła miłośników biegania i nordic walking. Oprócz doskonałej zabawy, w imprezie nie zabrakło w sportowej rywalizacji. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Najszybszy spośród biegaczy okazał się Michał Olejnik z czasem 16m 40s, natomiast najszybszą panią była Zuzanna Mokros, która pokonała całą trasę w  21 m 26 s. Na starcie stanęło 259 biegaczy z całego regionu łódzkiego.

Wśród zawodników startujących z kijkami triumfowali Józef Brzezina i Aleksandra Przybył. Zawody przyciągnęły na start 47 miłośników nordic walking, dla których organizatorzy przygotowali dodatkowo warsztaty z instruktorem. Biegacze również nie byli poszkodowani – specjalnie dla nich, pół godziny przed biegiem instruktor lekkiej atletyki wraz z fizjoterapeutą poprowadzili profesjonalną rozgrzewkę.
Podczas tej edycji GP Łodzi 2012 odbyła się również akcja Straży Miejskiej „Biegamy dla Jarka”, który w grudniu po operacji zapadł w śpiączkę. Do akcji przyłączyła się duża grupa uczestników biegu.
Kolejne zawody z cyklu GP Łodzi 2012 odbędą się 11 marca br. Każdy miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu może zgłosić się do zawodów poprzez formularz dostępny na stronie www.gplodzi.pl. 

Wyniki

Galerie by INES

Galeria by Doktorek

mmlodz.pl

runningsucks.pl

Powiązane Posty