Kolorowo i karnawałowo w Parku 3 Maja podczas GP Łodzi 2013

Park 3 Maja w niedzielę po raz czwarty stanie się miejscem zmagań zawodników startujących w GP Łodzi 2013 w biegach przełajowych i nordic walking. Uczestnicy do pokonania będą mieli dwie pętle o łącznej długości 5 km. Podczas najbliższej odsłony cyklu organizatorzy przygotowują dla wszystkich startujących „konkurs karnawałowy” na najlepsze przebranie. W ubiegłorocznym konkursie wzięła udział spora grupa uczestników, na trasie zawodów można było spotkać m.in. wilka i czerwonego kapturka, żabę, uciekającą pannę młodą, świnkę, Lorda Vadera, pszczółkę Maję oraz kilka innych ciekawych kreacji. Jak będzie w tym roku? Najlepiej stanąć na starcie i przekonać się osobiście. 

Dla najlepiej przebranych przygotowane zostały nagrody. Oczywiście oprócz zabawy zawodnicy będą walczyć o jak najlepsze rezultaty i miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu, na półmetku rywalizacji w klasyfikacji biegu prowadzą Monika Kaczmarek i Krzysztof Pietrzyk, a w nordic walking Aneta Kokot i Krzysztof Człapski. W najbliższych zawodach możemy poznać już niektórych zwycięzców GP Łodzi 2013. 

Wszystkie osoby, zainteresowane startem w niedzielnych zawodach mogą dokonać zgłoszenia w dniu startu w biurze zawodów na terenie „Łodzianki” przy ul. Małachowskiego.

Współorganizatorami tegorocznej odsłony GP Łodzi są MOSiR Łódź oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, a organizatorem firma „inesSport”. Informacje dotyczące cyklu, wyniki, zdjęcia można znaleźć na  www.gplodzi.pl. 

Finał cyklu zaplanowano na 5 maja 2013 roku, zawody na dystansie 10 km rozegrane zostaną na terenie Lasów Wiączyńskich, a baza zawodów znajdować się będzie w Centrum Sportu i Rekreacji „Zbyszko”.

Program zawodów:

1. 9:15 – otwarcie biura zawodów

2. 10:30 – warsztaty nordic walking z LZS Justynów

3. 11:15 – rozgrzewka dla biegaczy z instruktorem Vera Sport

4. 10:45 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

5. 11:30 – zamknięcie biura zawodów dla biegaczy

6. 11:15 – start nordic walking

7. 12:10 – start biegu

9. 13:00– zakończenie imprezy

 

Powiązane Posty