Karnawałowe biegi i marsze w parku 3 Maja

Już w najbliższą niedzielę (19 lutego), w Parku 3 Maja w Łodzi, odbędzie się kolejna edycja Grand Prix Łodzi 2012 w biegach przełajowych i nordic walking. Uczestnicy biegu oraz marszu będą mieli do pokonania dwie pętle alejkami parkowymi o łącznej długości 5 km. Grand Prix Łodzi cieszy się bardzo dużą popularnością wśród łodzian i mieszkańców województwa, w obu rywalizacjach startują setki mieszkańców województwa łódzkiego. Ciepła atmosfera zawodów sprawia, że wielu zawodników decyduje się na start wyłącznie w celach rekreacyjnych, a w dobrej zabawie nie przeszkadzają zimowe warunki pogodowe. Tym razem organizatorzy imprezy przygotowali niespodziankę dla jej uczestników. Z racji ostatniej niedzieli karnawału, zawodnicy zachęcani są do pojawienia się na starcie w… przebraniach. Najlepiej przebrani biegacze i kijkarze mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody, między innymi profesjonalne buty biegowe marki PUMA i zaproszenia do Teatru Nowego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie organizatora: www.gplodzi.pl.

W najbliższą niedzielę nie zabraknie również warsztatów w ramach cyklu Akademia Maratonu, w trakcie których odbędzie się profesjonalna rozgrzewka przygotowana przez fizjoterapeutę (Robert Nowicki) i trenera lekkiej atletyki (Krzysztof Pietrzyk). Pozostali zawodnicy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach nordic walking (Aleksandra Przybył).

Do zawodów zgłaszać się można w dniu zawodów od 9:15 do 11:15 w biurze zawodów znajdującym się na terenie stadionu Łodzianki w Parku 3 Maja. Szczegółowe informacje o całym cyklu znaleźć można na stronie www.gplodzi.pl.

INFORMATOR DLA STARTUJĄCYCH

Program imprezy:

9:15 – otwarcie biura zawodów

11:00 – warsztaty w ramach Akademii Maratonu dla wszystkich chętnych

11:15 – rozgrzewka nordic walking z instruktorem

11:15 – zamknięcie biura zawodów

12:05 – start biegu

12:08 – start nordic walking

13:15 – losowanie nagród

13:33 – zakończenie imprezy

 

Powiązane Posty