Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych częścią ogólnopolskiego cyklu!

Grand Prix CITY TRAIL to ogólnopolski cykl biegów przełajowych, w którym uczestniczy 10 miast. Od 30 listopada jesienno-zimowe zawody w łódzkim Parku 3 Maja dołączą do tej ogólnopolskiej akcji. Zapisy ruszają już w najbliższy czwartek, 11 września.  CITY TRAIL (a wcześniej zBiegiemNatury) to przełajowe zawody na dystansie 5 km. Zawody dla każdego – ścigaczy, amatorów aktywnego spędzania czasu, początkujących biegaczy, a także dzieci, bowiem w ramach zawodów organizowane są także krótsze biegi dla najmłodszych. Edycja 2014/2015 rusza 11 października. Aktualnie na mapie Grand Prix CITY TRAIL jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. 

Cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych odbywa się w Łodzi od 2010 roku. Organizatorem Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych jest firma inesSport. – Naszym celem jest ciągły rozwój – organizacyjny i sportowy, chcemy dotrzeć do jeszcze większej liczby biegaczy, zarówno tych doświadczonych jak i tych którzy zaczynają przygodę z bieganiem. Wierzymy, że dzięki dołączeniu do CITY TRAIL będzie to możliwe – mówi Bartek Sobecki, właściciel inesSport i współorganizator Grand Prix Łódź CITY TRAIL. – Czeka nas trochę zmian. W tegorocznej edycji zawodnicy pobiegną nową trasą, poza tym pojawi się klasyfikacja drużynowa, o którą sporo biegaczy pytało w ostatnim czasie. Podczas zawodów odbywać się będą również biegi dla dzieci – wylicza Bartek.

Zasady rozgrywania zawodów Grand Prix CITY TRAIL w Łodzi będą identyczne jak w innych miastach – w trakcie trwania cyklu odbędzie się 6 biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w minimum 4. Start każdego z biegów będzie o godz. 11:00, a od 9:30 będą odbywać się biegi dzieci i młodzieży. 

Opłata za pojedynczy bieg wynosi 12,5 zł w przypadku zapisania się na tydzień przed startem lub 15 zł – jeśli zdecydujemy się zarejestrować 3 dni przed biegiem. W dniu imprezy trzeba zapłacić 20 zł. Jest też możliwość kupienia karnetu na cały cykl (6 biegów w jednym mieście), za który trzeba zapłacić 50 zł.

Terminy zawodów w Łodzi: 30.11, 14.12, 11.01, 25.01, 08.02, 08.03. Szczegółowe informacje o trasie w Łodzi wkrótce pojawią się na stronie www.citytrail.pl. Wiele informacji i ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

zdjęcia: Amadeusz Juskowiak, Artur Szczepański

Powiązane Posty