Grand Prix Łodzi Nordic Walking – relacja Józefa Brzeziny

W niedzielne południe 27 listopada po pół roku przerwy miłośnicy sportowej odmiany Nordic Walking z centralnej Polski ponownie spotkali się łódzkim parku 3 Maja. Przed startem do drugiego cyklu tej imprezy można było zapoznać się ze zmianami w regulaminie tej imprezy. Najważniejsza dla kijkarzy to wprowadzenie podziału uczestników na dwie kategorie wiekowe (w ubiegłym roku była tylko klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn). W tym roku mamy dwie kategorie. Pierwsza od 16 do 44 lat i druga od 45 lat wzwyż.
Można napisać, że chociaż tyle w gestii kategorii. Bo trudno jednak rywalizuje się w zawodach NW pozbawionych całkowicie podziału na kategorie. W Nordic Walking spotyka się na starcie kilka pokoleń zawodników. Druga zmiana to korekta przebiegu trasy. Jednak nie jest to zmiana Na starcie zawodów NW stanęło 54 uczestniczek i uczestników. W części te same twarze. Spora część uczestników to debiutanci w tego typu imprezach. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z wzrostu ilości biegaczy. My możemy mieć nadzieję, że frekwencja w grupie NW będzie systematycznie poprawiać się. Na pewno są takie możliwości. Pogoda dopisała. Czasy osiągane przez czołówkę są bardzo obiecujące. W porównaniu do ubiegłorocznych (pierwszych zawodów NW Pucharu Łodzi)  można napisać o sporym postępie jaki zrobili uczestnicy tych zawodów. Czasy uzyskane na mecie były o kilka minut lepsze.

Wśród kobiet w kategorii 16-44 lat pierwszą pozycję po listopadowej edycji zajmuje ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Łodzi – Aleksandra Przybył – mieszkanka tego miasta. W kategorii 45 plus – pierwsze miejsce zajęła zawodniczka, która w ubiegłorocznej edycji była druga w klasyfikacji generalnej – Ewa Brzezina z NW Speed Sochaczew. Wśród mężczyzn, w młodszej kategorii wiekowej, pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Skowron z WAT Warszawa. Bartek po wielu sukcesach w sezonie 2011 bardzo udanie zadebiutował w tej imprezie.
W starszej kategorii zwyciężył Józef M. Brzezina z NW Speed Sochaczew. Ubiegłoroczny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Łodzi NW mężczyzn Arkadiusz Koselski ze Spartakusa Bełchatów zajął drugie miejsce w kategorii 45+.

Rywalizacja w Grand Prix Łodzi potrwa jeszcze do 1 kwietnia, kiedy to zostaną rozegrane ostatnie zawody tego cyklu. Drugie zawody tego cyklu zostaną rozegrane 15 stycznia w samo południe w parku 3 Maja w Łodzi.
Zachęcamy do udziału w tych zawodach ludzi pasjonujących się sportową odmianą Nordic Walking. Jest to rzadka okazja do udziału w rywalizacji sportowej z kijkami do Nordic Walking w tej części naszego kraju.

Józef Maciej BRZEZINA

Powiązane Posty