Grand Prix Łódź CITY TRAIL – ostatni bieg w edycji już w niedzielę

W niedzielę, 8 marca w Parku 3 Maja odbędą się szóste – ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w czwartek, 5 marca. Na kolejny sezon trzeba będzie poczekać do października. CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km. Odbywają się w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Łódź dołączyła do ogólnopolskiego cyklu w listopadzie. – Cykl CITY TRAIL, który wcześniej odbywał się pod inną nazwą, od początku był projektem zaplanowanym na wiele lat. Za jeden z celów postawiliśmy sobie organizację biegów w największych polskich miastach. Po pierwszej ogólnopolskiej edycji, która odbywała się w pięciu lokalizacjach, zaczęliśmy myśleć o kolejnych i tak aktualnie jesteśmy w 11 miastach, z czego Gdańsk i Gdynia tworzą cykl Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL. Obecność Łodzi w cyklu nie jest przypadkowa. Tutaj biegaczy nie brakuje. Są także mocne podstawy do organizacji biegów jesienno-zimowych, bo nasz cykl jest kontynuacją Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i odbywa się przy współpracy z jego pomysłodawcami – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL. 

Już dziś wiadomo, że zwycięzcami cyklu w Łodzi w kończącej się edycji są Monika Kaczmarek i Grzegorz Petrusiewicz. 

Oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się 3 maja podczas Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym. Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Do niedzielnego biegu można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do czwartku, 5 marca, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej w przypadku zapisów przez internet to 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł.

Patronat nad Grand Prix CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cykl CITY TRAIL Junior odbywa się przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku

Powiązane Posty