Grand Prix Łódź CITY TRAIL – karnawałowa edycja już w niedzielę

W niedzielę, 8 lutego w Parku 3 Maja odbędą się piąte zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w czwartek, 5 lutego. CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km, bez limitu uczestników i ograniczeń czasowych. Zawody odbywają się w formule Grand Prix, a to oznacza, że aby zostać sklasyfikowanym w cyklu trzeba wystartować w minimum 4 imprezach (w edycji odbywa się 6 biegów).

Rywalizacja o zwycięstwo w cyklu w przypadku kobiet jest dość klarowna – najbliżej wygranej jest trzykrotna zwyciężczyni – Monika Kaczmarek. W klasyfikacji mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana – dwie wygrane i jeno drugie miejsce ma Grzegorz Petrusiewicz i to on jest liderem cyklu, jednak nie ma jeszcze ukończonych wymaganych czterech biegów. Wysoko w klasyfikacji są również Błażej Skowroński – zwycięzca poprzedniego biegu oraz Krzysztof Pietrzyk.

Niedzielny bieg będzie nietypowy, bowiem przebierany. Najciekawsze stroje będą nagrodzone. – Cykl CITY TRAIL jest kontynuacją Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i to właśnie podczas jednej z poprzednich edycji GP Łodzi przebieraliśmy się po raz pierwszy. Z roku na rok przebierańców jest coraz więcej, a biegacze wykazują się coraz większą kreatywnością. Pamiętam, że kiedyś w stroju robaka na trasę biegu wybrało się 11 osób! Były też świnki, zakonnice, superman, panny młode – opowiada Bartłomiej Sobecki, współorganizator CITY TRAIL. – Przebrania wcale nie muszą utrudniać biegania, co udowadnia jedna z czołowych zawodniczek – Monika Kaczmarek, która przebiera się co roku i jednocześnie uzyskuje bardzo dobre wyniki.

W cyklu Grand Prix CITY TRAIL często startują całe rodziny, bowiem poza biegiem głównym odbywają się także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 kilometrów. – Startujemy w zawodach we trójkę – ja, mąż i syn Jasiek – mówi jedna z uczestniczek CITY TRAIL – Małgorzata. – Jasiek startuje na 600 metrów. Jak mu idzie? Nie celuje w „pudło”, bo założenie jest takie, że ma czerpać radość z biegania, pobyć z nami, poczuć atmosferę zawodów – podkreśla biegaczka.

Do niedzielnego biegu w Łodzi można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do czwartku, 5 lutego, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Zakończenie cyklu w Łodzi jest zaplanowane na 8 marca.

Patronat nad Grand Prix CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cykl CITY TRAIL Junior odbywa się przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku. 

Powiązane Posty