GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking

Nadchodzące, chłodniejsze miesiące wcale nie muszą oznaczać ograniczonej aktywności na świeżym powietrzu. Wręcz przeciwnie, miłośnicy biegania powinni poświęcić ten czas na budowanie formy przed wiosną. Z myślą o takich osobach oraz o zwolennikach coraz popularniejszego nordic walking czyli spacerowania z kijami, organizowane jest co roku Grand Prix Łodzi na krótkim, pięciokilometrowym dystansie. Wkrótce odbędzie się jego trzecia edycja.

Właśnie w najbliższą niedzielę startuje Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych i nordic wal king. Odbywać się ono będzie w parku 3 Maja w Łodzi. Tak jak w ubiegłym roku, uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 5 km. Cykl sześciu biegów i marszów rozgrywany będzie od listopada 2012 do marca 2013 roku. Do inauguracyjnych zawodów zgłosiło się ponad 400 uczestników, co jest nowym rekordem imprezy. Wszystkie osoby, które nie zdążyły się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy, mogą tego dokonać w niedzielę w biurze zawodów, które znajdować się będzie na terenie stadionu „Łodzianki” przy ulicy Małachowskiego w Łodzi. 

Zimowy cykl GP Łodzi 2013 to możliwość rozpoczęcia przygody z bieganiem, zbudowania formy przed wiosennymi startami, a przede wszystkim dobra zabawa. W zawodach od pierwszej edycji startują zarówno amatorzy jak i zawodnicy, którzy odnoszą sukcesy na terenie Polski i Świata. Dodatkowo podczas każdej z imprez odbędą się spotkania z instruktorami, którzy pomogą wszystkim startującym w przygotowaniu się do startu w biegu lub marszu.

Jedną z największych atrakcji dla biegaczy i kijkarzy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi bądź marsze z cyklu GP Łodzi 2013, będzie pamiątkowy, imienny medal.

Sponsorem GP Łodzi została firma Accenture Łódź Delivery Center, w ramach której od 4 lat działa „Klub Biegacza” o nazwie Accelerate, który powstał z inicjatywy pracowników. Klub liczy obecnie 230 członków z Łodzi i Warszawy. Członkowie klubu trenują pod okiem profesjonalnych trenerów: Małgorzaty Pskit (Łódź) i Jacka Gardenera (Warszawa). Firma Accenture była sponsorem m.in. Maratonu w Argentynie, Biegu Fabrykanta i Półmaratonu Szakala. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o firmie Accenture

Informacje o cyklu GP Łodzi 2013 wraz z relacjami, wynikami i zdjęciami znaleźć będzie można na stronie www.gplodzi.pl i www.biegampolodzi.pl

INFORMATOR DLA STARTUJĄCYCH 

Terminy biegów i marszów w ramach GP Łodzi 2013:

I bieg/marsz – 25 listopada

II bieg/marsz – 6 stycznia

III bieg/marsz – 27 stycznia

IV bieg/marsz – 10 lutego

V bieg/marsz – 3 marca

VI bieg/marsz – 24 marca

Harmonogram imprezy:

1. 9:15 – otwarcie biura zawodów

2. 10:45 – warsztaty nordic walking z LZS Justynów

3. 11:15 – rozgrzewka dla biegaczy z instruktorem Vera Sport

4. 11:00 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

5. 11:30 – zamknięcie biura zawodów dla biegaczy

6. 11:35 – start nordic walking

7. 12:00 – start biegu

8. 12:45 – podsumowanie cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi 2012

9. 13:20 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty