GP Łodzi 2015 w nordic walking – mroźna inauguracja w parku 3 Maja

Od pięciu lat w ostatnią niedzielę listopada startuje GP Łodzi w nordic walking, które rozgrywane jest w parku 3 Maja. W inauguracyjnych zawodach na starcie stanęło 77 kijkarzy z których najlepsi okazali się Jakub Deląg oraz Bata Kołodziejczyk. Tegoroczna odsłona zawodów odbyła się na nowej trasie, a start i meta zlokalizowane zostały na stadionie „Łodzianki” – „bardzo fajna i zróżnicowana trasa, bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania górki oraz finiszu na stadionie” powiedział piaty na mecie Wojciech Kolasa.

W tegorocznej odsłonie cyklu mamy dla uczestników niespodziankę w postaci nagród ufundowanych przez Fizjo – Plus – co dziesiąta osoba na mecie otrzyma bezpłatny masaż sportowy, który pomoże zregenerować się po zawodach – osoby, które zostaną nagrodzone proszone są o kontakt z gabinetem Fizjo – Plus w celu ustalenia terminu masażu.  

Kolejne zawody z cyklu GP Łodzi 2015 już 14 grudnia – zapisywać można się poprzez formularz na stronie www.zapisy.inessport.pl

Wyniki (nieoficjalne)

Galeria by INES

Oświadczenie organizatora:

GP Łodzi w nordic walking to zawody rozgrywane w parku 3 Maja od samego początku w koleżeńskiej atmosferze i duchu fair play. Jednym z głównych celów cyklu jest zachęcie do aktywności fizycznej uczestników przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. Od samego początku staramy się również wspólnie z instruktorami biorącymi udział w zawodach (Dorota Lasota, Aleksandra Przybył, Zdzisław Jaskólski, Maciej Tracz czy Przemek Stupnowicz) podpowiadać uczestnikom na co zwracać uwagę, jak zmieniać technikę żeby uzyskać jeszcze więcej korzyści z marszu nordic walking. W zawodach startują osoby w różnym wieku o zróżnicowanej technice czy kondycji fizycznej, startują biegacze, którzy wykorzystują marsze w przygotowaniach do sezonu, ale zgodnie z regulaminem idą, a jak mają ochotę pobiegać startują w biegu (bardzo często tego samego dnia). Niestety na ostatnich zawodach pojawiły się osoby, które nie wiedzą co to jest marsz nordic walking, nie reaguje na uwagi innych uczestników.

W związku z powyższym chcemy od najbliższych zawodów chcemy zmodyfikować regulamin, który będzie piętnował takie osoby. Naszą propozycja to jedna żółta karta – kara 1 minuty, druga żółta kartka – 5 minut kary, czerwona kartka – dyskwalifikacja. Jak są kary to również powinny być nagrody, dlatego chcemy zaproponować dwa wyróżnienia na koniec sezonu: najlepsza technika i największy postęp – oceniać będą sędziowie, którzy przez wszystkie zawody będą obserwować uczestników na trasie zawodów. 

Wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do dyskusji.

Bartłomiej Sobecki

organizator GP Łodzi 

Powiązane Posty