GP Łodzi 2014 w biegach przełajowych i nordic walking – trzecia odsłona!

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy w tym roku bieg i marsz z cyklu Grand Prix Łodzi 2014. Będzie to trzecia impreza, w której uczestnicy do pokonania mają 5 km trasę na terenie parku 3 Maja. W ramach zawodów odbędzie się „1 Łódzki Bieg Policz Się z Cukrzycą”, którego jednym z inicjatorów wydarzenia jest Radosław Kluska, ze Sztabu Wielkiej Szarży WOŚP: „Serdecznie zapraszamy do aktywnego policzenia się z cukrzycą podczas zawodów GP Łodzi 2014 rozgrywanych w parku 3 Maja. Na miejscu będą obecni wolontariusze ze sztabu WOŚP Straży Miejskiej w Łodzi kwestujący na rzecz 22 finału WOŚP NA RATUNEK”. Do udziału w imprezie zgłosiło już blisko 200 zawodników, natomiast w niedzielę zapisywać będzie się można w biurze zawodów zlokalizowanym na terenie „Łodzianki”, które będzie czynne od godziny 9:15. Niedzielne zawody są ostatnią szansą dla wszystkich biegaczy i kijkarzy, którzy chcą ukończyć cztery imprezy i otrzymać pamiątkowy imienny medal.  

Sponsorem głównym cyklu GP Łodzi jest firma Accenture, która od ponad dwóch lat  bierze czynny udział w promocji biegania wśród mieszkańców Łodzi w tym studentów. Organizatorami zawodów są MOSIR Łódź, Zarząd Zieleni Łódzkiej oraz firma inesSport.

Finał zimowego GP Łodzi 2014 zaplanowany jest na 4 maja 2014 podczas IV Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym koło Łodzi.

Szczegółowe informacje o zimowym cyklu, w tym klasyfikacja po dwóch imprezach, dostępne są na stronie www.gplodzi.pl 

Program zawodów:

1. 9:15 – otwarcie biura zawodów

2. 10:30 – warsztaty nordic walking z LZS Justynów

3. 10:45 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

4. 11:30 – zamknięcie biura zawodów dla biegaczy

5. 11:15 – start nordic walking

6. 12:10 – start biegu

7. 13:00– zakończenie imprezy

Powiązane Posty