GP Łodzi 2014 – relacja, zdjęcia, wyniki

Po raz pierwszy w historii zawody z cyklu GP Łodzi odbyły się w grudniu, sprzyjająca pogoda pomogła uczestnikom w uzyskaniu dobrych rezultatów na mecie 5 km biegu. Po raz drugi najlepszy okazał się Sebastian Kosęda z Łowicza, który od startu samotnie zmierzał do mety uzyskując czas 16:10. Na drugim miejscu uplasował się Błażej Skowroński z Koluszek, który na finiszowych metrach pokonał Klubowego kolegę Krzysztofa Pietrzyka z Koluszek. Wśród Pań od samego początku mocne tempo narzuciła Monika Kaczmarek, która z czasem 18:31 zajęła 7 miejsce open! Jako druga linię mety minęła Zuzzana Mokros z Pabianic, a trzecia była Małgorzata Michalak – Mattar. W drugim biegu z cyklu GP Łodzi wystartowało 193 biegaczy.

Zawody nordic walking poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez Dorotę Lastotę z LKS Justynów, a przed samym startem sędziowie Monika Tur oraz Zdzisław Jaskólski zademonstrowali uczestnikom zasady obowiązujące w marszu. Nowością w cyklu GP Łodzi było ustawiania na starcie kijkarzy na podstawie wyników uzyskanych w pierwszych zawodach. {punktualnie o 11:15 na 5 km trasę wyruszyło 71 kijkarzy, po raz drugi z rządu najlepszy okazał się Michał Osiński z Łodzi oraz Aleksandra Przybył z Łodzi, która dodatkowo zajęła 5 miejsce w klasyfikacji open!

Kolejne zawody z cyklu GP Łodzi 2014 odbędą się 12 stycznia 2014 roku, formularz zgłoszeniowy dostępny jest już na stronie www.gplodzi.pl