GP Łodzi 2013 – zimowe zakończenie

Pomimo wiosennego terminy ostatnia odsłona GP Łodzi 2013 rozgrywanego w Parku 3 Maja odbyła się w typowo zimowej scenerii. Nie odstraszyło to uczestników, który na starcie stanęło łącznie 253. Zawodnicy startujący w VI biegu i marszu z cyklu GP Łodzi otrzymali zielone koszulki ufundowane przez Zarząd Zielenie Miejskiej z okazji uruchomienia serwisu zielonalodz.info na stronach którego można znaleźć informacje o wydarzeniach odbywających się na terenie łódzkich parków. Na trasę jako pierwsi wyruszyli kijkarze. Najszybciej 5 km pokonał Robert Gański, który dzięki temu triumfował w klasyfikacji generalnej, wśród kobiet najlepsza była zwyciężczyni całego cyklu Aneta Kokot.

W rywalizacji biegaczy bardzo ciekawie przed startem zapowiadała się rywalizacja Krzysztofa Pietrzyka z Sebastianem Kosędą, którzy walczyli o końcowy triumf w całym cyklu. Bieg wygrał Sebastian, który wyprzedził swojego kolegę Łukasza Zagawę,a trzeci był Krzysztof Pietrzyk, który został zwycięzcą całego cyklu. W kategorii kobiet wygrała triumfatorka całego cyklu Monika Kaczmarek, która potwierdziła swoją wysoką formę. Drugiej miejsce zajęła Zuzanna Mokros, a trzecie Monika Pieczora.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę podczas GP Łodzi 2013 w biegach przełajowych i nordic walking. Zapraszamy 5 maja do Wiączynia Dolnego na III Majowy Piknik Sportowy w ramach którego odbędzie się dekoracja zwycięzców GP Łodzi oraz wręczenie imiennych medali za udział w cyklu. Szczegółowe informacje oraz formularz do zapisów można znaleźć tutaj.