GP Łodzi 2013 – rekordowa inauguracja

Blisko 400 osób wzięło udział w inauguracyjnych zawodach z cyklu GP Łodzi 2013 w biegach przełajowych i nordic walking, które odbyły się w minioną niedzielę w Parku 3 Maja. Wśród uczestników nie zabrakło debiutantów, biegających lub mszerujących rodzin, amatorów aktywnego wypoczynku oraz zawodników na codzień trenujących w klubach. Na starcie marszu nordic walking stanęło 85 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najszybsi na 5 km trasie okazali się Aneta Kokot z Płomień Iwanowice oraz Ryszard Jeziorny z Wielunia. Zawody poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadzili instruktorzy z LZS Justynów. Pół godziny po kijkarzach na starcie ustawiła się rekordowa liczba 313 biegaczy. Bieg zdecydowanie wygrał Tomasz Osmulski (16:04) z Łodzi, który starty w zimowym GP Łodzi traktuje jako formę przygotowania do marcowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, na drugim miejscu uplasował się Sebastian Kosęda (16:14) z Łowicza, a trzeci był Krzysztof Pietrzyk (16:25) z Koluszek. Rywalizację Pań zdominowała zwyciężczyni GP Łodzi 2012 – Monika Kaczmarek, która uzyskała czas 19:02. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Pabianic Zuzanna Mokros – czas 19:57, a trzecia do mety przybiegła Monika Pieczora w czasie 21:51. Rywalizacja o triumf w całym cyklu już na starcie zapowiada się naprawdę imponująco.

Podobnie jak start nordic walking, również biegacze mogli wziąć udział w rozgrzewce z instruktorem i skorzystać z jego porad. Po biegu na wszystkich uczestników czekała tradycyjnie pizza od pizzerii Fiero.

Następne zawody z cyklu GP Łodzi odbędą się 6 stycznia 2013 roku.