GP Łodzi 2012 – start już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na terenie Parku 3 Maja wystartuje II edycja Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking. W ramach cyklu odbędzie się 6 imprez, które rozgrywane będą na dystansie 5 km od listopada 2011, aż do 1 kwietnia 2012 roku. Do imprezy zgłosiła się rekordowa liczba 350 uczestników z Łodzi i okolic. Każdy z uczestników, który wystartuje w co najmniej 4 biegach lub marszach, otrzyma pamiątkowy imienny medal okolicznościowy. W odróżnieniu od wielu zawodów sportowo – rekreacyjnych, podczas poszczególnych imprez w ramach Grand Prix Łodzi nie są nagradzani zwycięzcy, natomiast nagrody losowane są wśród wszystkich uczestników. Zawodnicy i zawodniczki w całym cyklu rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych. Pierwsza edycja cyklu pokazała, że najważniejsza jest jednak dobra zabawa. Dodać należy, że w zawodach oprócz amatorów aktywnego wypoczynku startują zawodnicy, którzy w tym sezonie zdobywali medale Mistrzostw Polski i Świata w biegach na orientację oraz biegach górskich. Jest to kolejny dowód, że Grand Prix Łodzi łączy nie tylko różne pokolenia łodzian, ale również amatorów i zawodowców, którzy wspólnie tworzą rodzinną atmosferę, towarzyszącą uczestnikom podczas wszystkich imprez. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 15 lat. Rejestrować będzie się można również w dniu imprezy, w biurze zawodów na terenie „Łodzianki”, do godziny 11:15. Szczegółowy regulamin oraz formularz do elektronicznych zgłoszeń można znaleźć na stronie www.gplodzi.pl.
W ramach imprezy odbędzie się również Akademia Maratonu, czyli zajęcia z expertami z zakresu fizjoterapii – Robertem Nowickim oraz lekkiej atletyki – Krzysztofem Pietrzykiem, którzy na każdej z sześciu imprez będą prowadzić warsztaty mające na celu pomóc przede wszystkim początkującym miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Do zobaczenia na starcie!

Program imprezy:

1. 10:00 – otwarcie biura zawodów
2. 11:00 – akademia maratonu – warsztaty z instruktorem biegania oraz fizjoterapeutą
3. 11:15 – zamknięcie biura zawodów
4. 12:00 – start biegu przełajowego
5. 12:03 – start nordic walking
6. 13:05 – losowanie nagród
7. 13:30 – zakończenie imprezy

Informator dla startujących:

 1. Dla przypomnienia definicja biegu przełajowego – bieg w terenie, najczęściej w lasach, parkach na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę.
 2. W zawodach mogą wystartować jedynie osoby, które ukończyły 15 rok życia. Wszyscy zawodnicy poniżej 18 roku życia powinni posiadać pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego zezwalającą na start w zawodach – wzór druku do pobrania na www.gplodzi.pl
 3. Zwycięzcy poszczególnych biegów i marszów nie będą nagradzani.
 4. Na terenie Łodzianki znajdować się będą szatnie, depozyt oraz prysznice.
 5. Parking znajduje się przy hali Parkowej na ulicy Małachowskiego oraz na końcu ulicy Tuwima. Na terenie Parku 3 Maja obowiązuje całkowity zakaz parkowania samochodów.
 6. W związku z dużą liczbą zgłoszeń wszyscy zawodnicy proszeni są o jak najwcześniejsze przybycie do biura zawodów, które zostanie definitywnie zamknięte o 11:30.
 7. Każdy zawodnik otrzyma wraz z numerem startowym w biurze zawodów bon na poczęstunek.
 8. Każdy zawodnik chcący wziąć udział w losowaniu powinien wypełnić kupon do losowania. Przypominamy, że jeden zawodnik wypełnia jeden kupon.
 9. Zawodnicy startujący w marszu nordic walking proszeni są o poruszanie się prawą stroną, natomiast biegacze lewą stroną alejek parkowych.
 10. Trasa oznaczona będzie co km
 11. Losowania nagród oraz poczęstunek odbędzie się na powietrzu.
 12. Organizator nie zapewnia miejsc siedzących ani przed biegiem, ani podczas poczęstunku i losowania nagród.
 13. Medal dla osób, które ukończą cztery biegi
 14. Przypominamy również, że na mecie zostanie stworzony lej po lewej stronie. Po przekroczeniu linii mety prosimy o przesuwanie się do końca leja i nie wyprzedzanie się  oraz wychodzenie wcześniej niż po zeskanowaniu przez sędziego kodu kreskowego.
 15. Pomiar czasu odbędzie się za pomocą kodów kreskowych, usunięcie kodu z numery startowego przez zawodnika będzie jednoznaczne z jego dyskwalifikacją na mecie.
 16. O godzinie 10:45 pod bramą startową odbędzie się spotkanie z fizjoterapeutą i instruktorem lekkiej atletyki, którzy poprowadzą rozgrzewkę przed biegiem oraz pokażą jak prawidłowo się rozciągać. 
 17. Organizator prosi o nie palenie papierosów w obrębie biura zawodów oraz startu i mety.

Powiązane Posty