Drugi bieg CITY TRAIL w Łodzi w Nowym Roku już w niedzielę

Styczeń to czas noworocznych postanowień. Jest to więc dobry moment by zacząć biegać – mniej lub bardziej regularnie. Motywacją do tego mogą być starty z cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Drugie zawody w 2016 roku w Łodzi odbędą się 24 stycznia. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 21 stycznia. CITY TRAIL to biegi organizowane w Parku 3 Maja. Dystans to 5km. W zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że mogą w nich startować nawet zupełnie początkujący biegacze. Rejestracja na zawody trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Koszt jednego biegu to 15zł. Po zamknięciu zapisów internetowych, możliwość dopisania się do listy startowej będzie jeszcze w dniu imprezy – wtedy opłata wynosi 20 zł.

Zawody CITY TRAIL odbywają się regularnie – co kilka tygodni, od września do marca. W edycji 2015/2016 zaplanowane się jeszcze 3 imprezy – najbliższa – 24 stycznia, a kolejne: 14 lutego i 6 marca. 

Rywalizacja w czołówce jest klarowna. Po trzy zwycięstwa mają na kontach Tomasz Osmulski oraz Monika Kaczmarek i z dużym prawdopodobieństwem to oni zostaną zwycięzcami klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn trzy razy drugi był Grzegorz Petrusiewicz. O podium mogą walczyć również Błażej Skowroński (dwa razy trzeci i raz czwarty) i Szymon Kotyla (raz trzeci, dwa razy czwarty). W rywalizacji kobiet – za plecami Moniki Kaczmarek są: Sylwia Ślęzak (trzy razy druga), Małgorzata Michalak-Mattar (dwa razy trzecia), Zuzanna Mokros (raz trzecia), Elżbieta Styczyńska (raz czwarta).

Każdy z wymienionych zawodników i każda z zawodniczek mają jeszcze szanse na ukończenie cyklu, do czego wymagany jest udział w minimum czterech biegach.

W ramach zawodów organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, rozgrywane na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne. 

Start biegu głównego jest zaplanowany na godz. 11:00. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci. Biuro zawodów pracuje w dniu biegu od 8:30 do 10:30. Miasteczko biegowe będzie zorganizowane w na stadionie Łodzianka w Parku 3 Maja.

W poprzednich biegach trwającej edycji wystartowało kolejno: 358 (rekord frekwencji), 318 i 288 zawodników. W biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział 95, 79 i 53 uczestników. Rekordy tras należą do wspomnianych już Moniki Kaczmarek (17:25) i Tomasza Osmulskiego (15:42). Oba wyniki zostały uzyskane w obecnej edycji.
Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 to cykl organizowany w 11 miastach. Są to: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez firmę InesSport, a lokalnym Partnerem jest MOSiR Łódź.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty