Druga odsłona CITY TRAIL w Łodzi

W najbliższą niedzielę, 27 listopada odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej ścieżkami dwóch parków: Baden-Powella i 3 Maja. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 23 listopada. 

Inauguracja sezonu odbyła się 30 października. Linię mety minęło 472 biegaczy. Zwycięstwo odniósł Wojciech Sowik, a wśród kobiet triumfowała Zuzanna Mokros. W zawodach dla dzieci i młodzieży wystartowało 181 młodych adeptów biegania. Był to największy bieg w historii cyklu w Łodzi.

Dlaczego warto startować w terenie?

Biegi przełajowe – w Polsce znacznie mniej popularne niż biegi uliczne – są doskonałym treningiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. – Jako fizjoterapeuta polecam bieganie w przełaju swoim pacjentom, szczególnie jeśli ktoś jest obciążony treningiem pod maraton. Miękkie podłoże mniej obciąża nasze stawy, poprawia motorykę, poczucie stabilności. Zmiennie podłoże świetnie pobudza naszą propriocepcję, czyli czucie głębokie – podkreśla Andrzej Piotrowski, fizjoterapeuta, instruktor, właściciel kliniki rehabilitacji sportowej Ortoreh w Warszawie, aktywny uczestnik cyklu CITY TRAIL. – W lesie trudniej jest zrealizować nawet najprostszy trening z asfaltu, ale upatruję w tym korzyści: pracujemy nad siłą, koncentracją, mobilizujemy siebie i swoje mięśnie do specyficznego wysiłku i w ostatecznym rozrachunku mamy lepszy efekt. Czasami udaje mi się namówić swoich pacjentów na zmianę planów startowych z „ulicy” na zabawę w bieganie w terenie i z tego rodzą się ciekawe projekty – dodaje.

Andrzej Piotrowski zaznacza, że dla niego – jako biegacza – bieganie w terenie to możliwość spędzenia czasu na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem, relaksu i wykonania spontanicznego treningu – nierzadko takiego bez konkretnego celu – dla przyjemności. 

Zapisy do niedzielnego biegu

Rejestracja do niedzielnych zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 23 listopada. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku biegu głównego oraz 5 zł w biegu dla juniorów. Po zamknięciu zgłoszeń elektronicznych będzie można dopisać się do listy startowej jeszcze w dniu zawodów – opłata startowa w biegu głównym wyniesie wtedy 25 zł, koszt startu dzieci pozostaje bez zmian. Jest także możliwość wykupienia karnetu na cały cykl – opłata to 80 zł (w ramach pakietu startowego jest wtedy koszulka techniczna marki Salomon) – dorośli oraz 20 zł – dzieci.

Plan minutowy biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km. 

6 miesięcy, 6 biegów

Formuła biegów CITY TRAIL to 6 biegów, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych. Edycja 2016/2017 potrwa w Łodzi do 19 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć co najmniej 4 biegi. Każdy, kto tego dokona otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie edycji odbędzie się w ciągu kilku tygodni po zakończeniu części sportowej. Gala z wręczeniem medali i nagród będzie siódmą, oddzielną imprezą i będzie miała uroczysty charakter.

Od sezonu 2015/2016 cykl CITY TRAIL odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden. – Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej – zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InesSport. Partnerem imprezy jest MOSiR Łódź. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty