Czwarty bieg Grand Prix Łódź CITY TRAIL już w niedzielę

Zawody odbywają się co miesiąc na tej samej 5-kilometrowej trasie w Parku 3 Maja. Organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu, a więc w biegu może wziąć udział naprawdę każdy. – Biegałam w poprzedniej edycji w sześciu biegach CITY TRAIL i we wszystkich w obecnym sezonie. Pamiętam, że w ubiegłym roku kończyłam zawody niemal padając na mecie, a teraz dobiegam w lepszym czasie i w lepszej formie – mówi jedna z uczestniczek cyklu – Marlena.

CITY TRAIL to ogólnopolski cykl zawodów. Trwa od października w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym odbędzie się po sześć imprez. Osoby zainteresowane zdobyciem medalu oraz walką o nagrody muszą wystartować w minimum czterech biegach. Najbliżej zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest Grzegorz Petrusiewicz, który ma na koncie już dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Raz wygrywał również Artur Kozłowski, który jednak musiałby wziąć udział we wszystkich kolejnych imprezach, by zostać sklasyfikowanym. Wśród pań najbliżej zwycięstwa są Monika Kaczmarek – dwa razy pierwsza i Zuzanna Mokros – raz pierwsza i raz druga na mecie.

Do czwartego biegu w Łodzi można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do czwartku, 22 stycznia, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Terminy kolejnych imprez w Łodzi to 8 lutego i 8 marca.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów, które zlokalizowane jest na terenie obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w parku 3 Maja. 

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Z kolei patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku

foto by Piotr Dymus i Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty