Czwarta odsłona Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking

W najbliższą niedzielę odbędzie się czwarta odsłona GP Łodzi 2014 w biegach przełajowych i nordic walking, będzie to zarazem pierwsza edycja rozgrywana w zimowych warunkach. Sceneria parku 3 Maja od poprzedniej imprezy zmieniała się nie do poznania. Po trzech „wiosennych”  odsłonach w końcu zrobiło się biało, dzięki czemu mogą jeszcze zajść zmiany w klasyfikacji generalnej cyklu. Do udziału w imprezie zgłosiło już blisko 150 zawodników. Wszystkie osoby, które nie zapisały się poprzez formularz zgłoszeniowy, w niedzielę będą mogły to zrobić w biurze zawodów zlokalizowanym na terenie „Łodzianki” czynnym od godziny 9:15.

Zimowe warunki cieszą uczestników cyklu. „W końcu będzie można spokojnie wystartować w dwóch konkurencjach, poprzednie zawody rozegrane były w iście przełajowych warunkach i po 5 km marszu w błocie już nie miałem siły podczas biegu, teraz jest biało i mroźnie czyli typowe warunki jak na GP Łodzi” mówi Krzysztof, od kilku sezonów stały bywalec GP Łodzi .

Dzięki współpracy z firmą Accenture w GP Łodzi swoją klasyfikację dodatkową mają studneci, wśród których po trzech startach najlepsi są Monika Kaczmarek oraz Błażej Skowroński.

Organizatorami zawodów są MOSIR Łódź, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi oraz firma inesSport.

Szczegółowe informacje o zimowym cyklu, w tym klasyfikacja po trzech imprezach, dostępne są na stronie www.gplodzi.pl

Program zawodów:

1. 9:15 – otwarcie biura zawodów

2. 10:30 – warsztaty nordic walking z LZS Justynów

3. 10:45 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking

4. 11:30 – zamknięcie biura zawodów dla biegaczy

5. 11:15 – start nordic walking

6. 12:10 – start biegu

7. 13:00– zakończenie imprez

Powiązane Posty