Cykl biegów CITY TRAIL wystartował!

Znakomita pogoda, świetne humory i mnóstwo dobrej energii – inaugurację cyklu CITY TRAIL można uznać za bardzo udaną! Dwa pierwsze biegi szóstej ogólnopolskiej edycji odbyły się w Olsztynie i Trójmieście. 

Olsztyn

Linię mety sobotnich zawodów minęło 413 dorosłych i 127 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Długim odnieśli Aleksandra Kępczyńska i Paweł Pszczółkowski. 

Dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu – oczywiście na tyle, na ile pozwala urozmaicona i niepozbawiona podbiegów przełajowa trasa. Zwyciężczyni biegu – Aleksandra Kępczyńska uzyskała wynik 20:38. Najlepszy wśród panów – Paweł Pszczółkowski pokonał trasę w 16:50.

– Rok temu biegłam tutaj swój pierwszy bieg CITY TRAIL, który ukończyłam z czasem 28 minut. Od tamtej pory trenuję i dzisiaj uzyskałam swój najlepszy wynik na tej trasie. Biegło mi się super, chociaż przyznaję, że przez sezon letni trochę odzwyczaiłam się od biegania w lesie w takim tempie – mówiła na mecie zwyciężczyni. – W poprzedniej edycji zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji wiekowej CITY TRAIL. Moje małe marzenie na ten sezon to zająć miejsce w pierwszej piątce w generalce.

Kolejne bieg CITY TRAIL w Olsztynie w edycji 2017/2018 odbędą się 28 października, 25 listopada, 13 stycznia, 17 lutego i 10 marca. 

Trójmiasto

To właśnie na trasie w Gdańsku, w listopadzie 2012 roku odbył się pierwszy bieg tego ogólnopolskiego cyklu. Startującym w niedzielnych zawodach sprzyjała pogoda, co pozwoliło na uzyskanie znakomitych rezultatów i zaowocowało rekordem trasy – 16:28, który ustanowił Łukasz Kujawski. Linię mety biegu na dystansie 5 km minęło 378 osób. W cyklu CITY TRAIL Junior wzięło udział 119 uczestników.

Łukasz Kujawski już w poprzedniej edycji zwyciężał w CITY TRAIL, jednak na początku roku doznał kontuzji, która wykluczyła go z treningów na kilka miesięcy. – Pierwszy miesiąc po kontuzji był ciężki, ale z każdym treningiem jest coraz lepiej. Przyjąłem strategię startową w powrocie do formy, którą sprawdziłem 3 lata temu. Według mnie udział w zawodach podbija zarówno formę fizyczną, jak i mentalną. CITY TRAIL słynie z tego, że można tutaj regularnie sprawdzać dyspozycję, a przy tym miło spędzić niedzielne przedpołudnie – mówił na mecie zwycięzca biegu. 

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Ewelina Paprocka, która uzyskała czas 19:20 (dokładnie tyle wynosi rekord trasy pań ustanowiony w poprzednim sezonie).

Impreza była piękną mieszanką – wzięło w niej udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało osób początkujących.

– Moje pierwsze zawody były w lipcu, również na tej trasie, w trakcie letniej edycji CITY TRAIL. Namówiony przez syna postanowiłem zapisać się także na biegi jesienno-zimowe. Na razie pokonuję trasę marszobiegiem, ale mam cel – ukończenie wszystkich sześciu biegów w sezonie – podkreślił na mecie jeden z uczestników – Bogusław.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Trójmieście w edycji 2017/2018 odbędą się 29 października (Gdynia), 26 listopada (Gdańsk), 14 stycznia (Gdynia), 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca (Gdynia). 

CITY TRAIL to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą – poza Olsztynem i Trójmiastem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W najbliższy weekend – 7-8 października zawody odbędą się we Wrocławiu (sobota) oraz w Katowicach i Łodzi (niedziela).

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Powiązane Posty