CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – ostatni bieg już w niedzielę

Od listopada w Parku 3 Maja trwa cykl przełajowych biegów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W najbliższą niedzielę, 6 marca odbędą się szóste już zawody. Będzie to ostatnia okazja, by w bieżącej edycji sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie. Elektroniczne zapisy do niedzielnego biegu trwają do końca dnia w czwartek, 3 marca na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata to 15 zł. Do listy startowej będzie można dopisać się również w dniu zawodów – wtedy koszt udziału w biegu wzrośnie do 20 zł. Podobnie, jak podczas wszystkich poprzednich imprez, w ramach niedzielnych zawodów odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5km.

Średnia frekwencja z pięciu dotychczas rozegranych biegów to 314 osób. Rekordowym był bieg listopadowy, kiedy na trasie rywalizowało 358 biegaczy. W CITY TRAIL Junior średnia frekwencja z pięciu biegów wynosi 67 zawodników, a najwięcej młodych adeptów biegania pojawiło się w Parku 3 Maja w listopadzie – 67.

– Staramy się przez cały rok, także zimą, docierać poprzez różne aktywności do szerokiej grupy osób w każdym wieku i zachęcać je do badań profilaktycznych, codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, czy profilaktyki finansowej. Jedną z nich jest właśnie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które nawet podczas gorszej aury pogodowej nakłania Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy nadzieje, że w tym biegu i kolejnych Polacy dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i wspólnie z nami pobiegną w naprawdę słusznej sprawie, którą jest ich zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

W rywalizacji najlepszych kobiet pewna zwycięstwa jest Monika Kaczmarek – najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu CITY TRAIL wygrała w bieżącej edycji cztery biegi – wszystkie, w których brała udział. Drugie miejsce zajmuje aktualnie Dominika Wiecha, a trzecie Magdalena Pierzchała, ale duże szanse na podium mają nadal Sylwia Ślęzak i Zuzanna Mokros. Obie zawodniczki startowały jak dotąd po trzy razy, zatem aby zostały sklasyfikowane muszą pobiec w niedzielnych zawodach. 

Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mężczyzn również jest już rozstrzygnięta – tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Tomasz Osmulski, który wygrał trzy biegi, a raz był drugi. O drugie miejsce walczą Grzegorz Petrusiewicz i Błażej Skowroński – jak dotąd zgromadzili dokładnie taką samą liczbę punktów.

Szósty, ostatni bieg, nie oznacza pożegnania z cyklem. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi spotkają się jeszcze raz – podczas oficjalnej uroczystości rozdania nagród i medali. Ceremonia zakończenia odbędzie się 17 marca, o godz. 18:00 w Hali MOSIR w Parku 3 Maja. 

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez firmę InesSport, a lokalnym Partnerem jest MOSiR Łódź. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty