CITY TRAIL w Łodzi w iście zimowej aurze

Błażej Skowroński i Monika Kaczmarek zwyciężają w prawdziwie zimowych, czwartych zawodach Grand Prix Łódź CITY TRAIL. Gościem specjalnym niedzielnych zawodów był Jan Morawiec – mistrz Polski w maratonie z 1962 roku, a aktualnie mistrz świata w kategorii M80, który był startem biegu. Wynik zwycięzcy – Błażeja Skowrońskiego to 17:08. Monika Kaczmarek pokonała 5-kilometrową trasę w 19:20. Tym samym Monika przybliżyła się do wygrania klasyfikacji generalnej cyklu – ma bowiem na koncie trzy wygrane. W klasyfikacji mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana – Grzegorz Petrusiewicz i Artur Kozłowski, którzy zwyciężali w poprzednich biegach, tym razem nie wystartowali. Błażej Skowroński zajmował dotychczas dwa razy trzecie miejsce, a także raz był drugi.

Przypomnijmy, że aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody, należy ukończyć co najmniej cztery z sześciu biegów CITY TRAIL. Jedną z zawodniczek, która po niedzielnych zawodach jest pewna medalu – Katarzyna Kozłowska podkreśla, że mimo trudnych warunków, udało jej się uzyskać satysfakcjonujący wynik. – Czwarte zawody CITY TRAIL odbyły się w bardzo malowniczej aurze. Jestem zadowolona, bo uzyskałam lepszy czas niż w poprzedniej wietrznej odsłonie cyklu.

Przed biegiem głównym swoje zawody mieli młodsi biegacze, dla których organizowane są biegi CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km.

Poza Łodzią zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kolejne zawody w Łodzi odbędą się  8 lutego. Zakończenie cyklu – miesiąc później – 8 marca.

Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.   

Wyniki

Galeria by Doktorek

Galeria by INES (niebawem :))

Zdjecia: Agnieszka Wolska – Sobecka

Powiązane Posty