CITY TRAIL w Łodzi w dziesięciostopniowym mrozie

-10 stopni wskazywały termometry, kiedy na trasę czwartego biegu CITY TRAIL wystartowali łódzcy biegacze. Jak się okazuje taki mróz to żadna przeszkoda dla osób aktywnych. W Parku Baden-Powella pojawiło się dzisiaj 391 dorosłych i 104 dzieci!

Zwycięzcą zawodów został Wojciech Sowik – najlepszy także w dwóch poprzednich biegach trwającej edycji. Jego wynik to 16:57. Drugie miejsce zajął Paweł Kopaczewski – 17:29, a trzecie – Krzysztof Pietrzyk – 17:38. 

Czwarty start i w końcu udało mi się wskoczyć na podium. Muszę przyznać, że ciężkie warunki jakie dziś panowały w parku mocno mi sprzyjały w walce z kolegami. Przy takiej pogodzie jak dzisiaj czas nie jest ważny – mówi po biegu Krzysztof Pietrzyk i dodał: – Zawody CITY TRAIL wraz z moimi podopiecznymi traktuję jako przygotowania do wiosennych startów.

Wśród pań najlepszą była dominująca w CITY TRAIL od kilku lat – Monika Kaczmarek, z czasem 19:00. Drugą zawodniczką na mecie była Zuzanna Mokros (19:46), a trzecie miejsce zajęła Natalia Grzegorczyk (20:16). 

Zawodnicy, którzy docierali do mety nie narzekali na iście zimową aurę, a wręcz podkreślali, że lubią takie warunki. – Wbrew mroźnej pogodzie jak dla mnie było naprawdę ciepło. Lubię biegać w takich warunkach. Co prawda zamierzałem dziś pobiec trochę szybciej niż 26 minut, ale to był mój pierwszy start od listopada. Podobało mi się, że część trasy była nieodśnieżona, jak na prawdziwy zimowy przełaj przystało – podsumował jeden z uczestników biegu – Mariusz Kostrzewa.

W dzisiejszych zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. Co prawda frekwencja była niższa niż zazwyczaj, ale ci najbardziej wytrwali nie zrezygnowali ze startu. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 104 młodych biegaczy. 

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Łódź odbędą się 12 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 19 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na tej samej trasie – w Parku Baden-Powella. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest w Łodzi firma inesSport. Zawody wspiera MOSiR Łódź.

Galeria by Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty