CITY TRAIL w Łodzi: pierwszy bieg 2019 roku już w niedzielę

W niedzielę, 13 stycznia odbędzie się czwarty bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2018/2019 w łódzkim Parku Baden-Powella. Elektroniczna rejestracja do imprezy trwa jeszcze dzisiaj (9 stycznia) do końca dnia, ale zapisy będą możliwe również w dniu zawodów.

W trzech dotychczas rozegranych w Łodzi biegach wzięło udział łącznie 1 795 dorosłych i 697 dzieci. W skali całego cyklu (30 imprez) w zawodach wystartowało 16 191 dorosłych i 6 291 dzieci. Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL są organizowane w dziesięciu miastach – poza Łodzią są to Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. 

W klasyfikacji generalnej w Łodzi prowadzą Dominika Wiecha i Maciej Budziński. Jednak oboje nie mogą jeszcze świętować, bo zawodnicy zajmujący w tej chwili dalsze lokaty (m.in. ze względu na udział w mniejszej liczbie biegów), nadal mają szanse na triumf w „generalce”. Biorąc pod uwagę osiągane wyniki, wśród faworytów należy wymienić m.in. Zuzannę Mokros i Magdalenę Ciołak wśród kobiet oraz Wojciecha Sowika, Grzegorza Petrusiewicza i Tomasza Osmulskiego wśród mężczyzn.

– Nowy Rok to czas, kiedy często myślimy o zmianie dotychczasowego stylu życia. Zachęcamy, aby wśród postanowień noworocznych znalazły się również te dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Rozpoczęcie drugiej części sezonu CITY TRAIL to idealna inicjatywa dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją aktywność fizyczną i zadbać o swoje zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

Medale za regularność 

5-kilometrowe biegi CITY TRAIL są skierowane do każdego – bez względu na formę i stopień zaawansowania, bowiem organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu na pokonanie trasy. Dla osób, które rozpoczęły starty już jesienią (pierwsze zawody odbyły się w październiku) i wezmą udział w co najmniej czterech biegach przewidziane są pamiątkowe medale. Ich wręczenie odbędzie się po zakończeniu części sportowej – na oddzielnej, siódmej imprezie o charakterze uroczystej gali. – Taka formuła obowiązuje w naszym cyklu od pierwszej edycji, czyli w Łodzi od 2015 roku. Gala to okazja do spotkania w zupełnie innych okolicznościach, w eleganckich strojach, dzięki czemu czujemy wyjątkowość wyczynu biegaczy, bo tak naprawdę mobilizacja do regularnych startów w okresie jesienno-zimowym, w bardzo różnych i niekiedy wymagających warunkach to duże wyzwanie – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Oczywiście osoby, które przegapiły poprzednie biegi również mogą startować w najbliższych zawodach – dodaje. 

Opłaty startowe i plan imprezy

Opłata startowa to 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w dniu biegu. W biegach dla dzieci koszt udziału w zawodach to 5 zł – zarówno przez stronę internetową, jak i w dniu biegu.

Harmonogram biegu:

– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (polana w okolicy Motodromu w Parku Baden-Powella)

– godz. 9:30 – początek biegów CITY TRAIL Junior 

– godz. 11:00 – start biegu głównego 

Kolejne imprezy CITY TRAIL w Łodzi odbędą się 3 lutego i 10 marca. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma inesSport, a partnerem MOSIR Łódź.

Powiązane Posty