CITY TRAIL: trzecie zwycięstwo Moniki Kaczmarek

Piąty bieg CITY TRAIL w Łodzi ponownie w zimowej aurze. Łódzcy biegacze nie dają jednak za wygraną. W niedzielnych zawodach wzięło udział 369 osób. W stawce zabrakło czołowych zawodników. Pod ich nieobecność zwycięstwo odniósł Jan Wychowałek. Wśród kobiet triumfowała – po raz trzeci w edycji – Monika Kaczmarek.  

Monika Kaczmarek to „etatowa” zwyciężczyni CITY TRAIL. Triumfowała we wszystkich dotychczasowych edycjach cyklu. – Mimo, że mój „romans” z CITY TRAIL trwa już kilka lat, nadal te biegi sprawiają mi przyjemność. Uwielbiam sprawdzać swoją formę na dystansie 5km, na którym poza CITY TRAIL nie startuję. Do tego każdy bieg odbywa się w innych warunkach, niekiedy są naprawdę wymagające. Na przykład dzisiaj momentami było na zakrętach dużo zmarzniętego śniegu, sięgającego kostek, co sprawiało, że na trasie było ciężko – podsumowała trzecia zawodniczka mistrzostw Polski w maratonie 2016.

Czas Moniki to dzisiaj 18:28. Drugą lokatę zajęła Zuzanna Mokros (19:02), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Piechrzała (20:15). Po dzisiejszej wygranej Monika Kaczmarek jest już pewna triumfu w „generalce”. 

W rywalizacji mężczyzn zabrakło dzisiaj faworytów cyklu – m.in. pewnego już wygranej w klasyfikacji generalnej – Wojciecha Sowika. Absencja czołowych biegaczy otworzyła drzwi do wygranej Janowi Wychowałkowi. Czas Jana to 16:59. Drugie miejsce zajął Krzysztof Pietrzyk (17:07), a trzeci był Tomasz Owczarek (17:08). 

Na mecie dzisiejszego biegu nietrudno było usłyszeć, że warunki na trasie były wymagające. – Dziś biegałem pierwszy raz od dwóch tygodni, czyli od startu w Trail Kamieńsk, który dość mocno mnie zmęczył. Dzisiejszy czas nie należy do moich najlepszych, ale warunki też nie należały do najłatwiejszych – podkreślił na mecie jeden z zawodników – Grzegorz Stefaniak.

Ostatni już bieg CITY TRAIL Łódź odbędzie się 19 marca. Podsumowanie edycji jest zaplanowane na początek kwietnia. Będzie ono miało uroczysty charakter. Tego dnia zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. 

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, który odbywa się – poza Łodzią – także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest w Łodzi firma inesSport. Zawody wspiera MOSiR Łódź.

Galeria by Sebastian Nowakowski cz. 1

Galeria by Sebastian Nowakowski cz. 2

Powiązane Posty