CITY TRAIL po raz trzeci

Od października trwa szósta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. W najbliższą niedzielę, 10 grudnia odbędą się trzecie z sześciu zaplanowanych na edycję 2017/2018 zawodów. Główny dystans liczy 5 km. Dzieci i młodzież będą rywalizować w biegach od 300 m do 2 km. Impreza odbywa się w Parku Baden-Powella.

Rejestracja do biegu odbywa się na stronie www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 6 grudnia. Jeśli ktoś przeoczy ten termin, będzie mógł dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Co ważne Grand Prix CITY TRAIL to sześć imprez, a żeby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum cztery razy, zatem jeśli ktoś jeszcze nie wystartował w trwającym sezonie ani razu, ma w niedzielę ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji.

– Zdajemy sobie sprawę, że nasze zawody są sporym wyzwaniem, bo trzeba biegać regularnie, ale to właśnie jeden z naszych głównych celów – zmotywowanie jak największej liczby osób do systematycznego biegania, w każdych warunkach, bez względu na porę roku – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu.

Każdy, kto pobiegnie w czterech biegach otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni. Uroczyste wręczenie medali i nagród odbędzie się po zakończeniu edycji – w marcu. 

W dwóch dotychczas rozegranych biegach zwyciężał Wojciech Sowik. Wśród pań po jednej wygranej mają na koncie Monika Kaczmarek i Magdalena Pierzchała. 

W ramach każdego biegu startują także dzieci i młodzież. Zasady rozgrywania cyklu CITY TRAIL Junior są podobne, jak w biegu głównym – medale i nagrody otrzymują najwytrwalsi, którzy wystartują co najmniej cztery razy. Godnym uwagi jest fakt, że zawody dla dzieci mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

– Zależy nam przede wszystkim na edukacji Polaków. Chcemy, aby pamiętali jak dużą rolę w ich życiu odgrywa ruch i aktywność fizyczna. W biegach mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci, co pozytywnie wpływa na budowanie takiej świadomości wśród najmłodszych. Jako firma, bardzo chętnie angażujemy się promowanie profilaktyki zdrowotnej. Dlatego Nationale-Nederlanden już po raz kolejny jest patronem biegów CITY TRAIL – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

Cykl CITY TRAIL ma charakter ogólnopolski. Poza Łodzią, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy. Terminy imprez w Łodzi: 10 grudnia, 14 stycznia, 11 lutego, 11 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem zawodów jest firma inesSport oraz MOSIR Łódź.

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella)

9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego

Powiązane Posty