City Trail – plebiscyt na najlepszego biegacza!

W środę, 31 stycznia punktualnie o godz. 9:00 ruszyło głosowanie w drugiej edycji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza. Tytuł ten zdobędzie zawodnik (lub zawodniczka), który wystartował w przełajowych biegach CITY TRAIL co najmniej dwa razy w roku 2017, ale przede wszystkim osiągał sukcesy w swojej specjalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł.

Kandydaci 

Kandydatów do tytułu Najlepszego Biegacza w 2017 roku jest dziesięciu. Nominacje zostały przyznane za osiągnięcia na biegowych trasach niezależnie od specjalizacji zawodnika. Pod uwagę wzięto wyniki ze wszystkich możliwych imprez biegowych: zawodów na bieżni, biegów ulicznych, biegów górskich rozegranych w 2017 roku. Co ważne, kandydat nie musiał potwierdzić wysokiej formy podczas zawodów CITY TRAIL, ale warunkiem było uczestnictwo w co najmniej dwóch biegach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden lub CITY TRAIL onTour w roku 2017.

Do tytułu Najlepszego Biegacza w 2017 roku zostali nominowani:

Aleksandra Brzezińska

Wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km.

Mateusz Demczyszak

Wicemistrz Polski w biegach przełajowych.

Nikodem Dworczak

Mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami. Ósmy zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Kamil Jastrzębski 

Mistrz Polski w Biegu Alpejskim oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Jest zawodnikiem, który jako jeden z nielicznych regularnie biega poniżej 15 minut na naszej trasie – w roku 2017 granicę 15 minut „złamał” 5 razy.

Mateusz Kaczamarek

Młodzieżowy Mistrz Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami. Uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych.

Kamil Karbowiak

Młodzieżowy Mistrz Polski w biegu na 10 000 m. Brązowy medalista Mistrzostw Polski na 5000 m. Wicemistrz Wojska Polskiego w Półmaratonie.

Aleksandra Lisowska

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w półmaratonie.

Angelika Mach

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz na 10 000 m.

Dawid Malina

Halowy mistrz Polski w biegu na 5000 m, wicemistrz Polski w półmaratonie, brązowy medalista Mistrzostw Polski na 10 000 m.

Sylwia Ślęzak

Młodzieżowa Mistrzyni Polski w Biegach Przełajowych, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 3000 m z przeszkodami.

Nagrodą główną za tytuł Najlepszego Biegacza w 2017 roku będzie nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 2-5 dostaną nagrody w wysokości 500 zł. Każdy będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję. 

Dwuetapowe głosowanie 

Głosowanie w plebiscycie jest podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbywa się na facebook’owym profilu CITY TRAIL. Post konkursowy ze zdjęciami każdej z nominowanych osób został opublikowany w środę, 31 stycznia o godz. 9:00 i był to początek głosowania. Oddanie ważnego głosu polega na kliknięciu któregokolwiek z dostępnych przycisków reakcji (np. „Lubię to”) pod zdjęciem kandydata. Na podstawie liczby kliknięć zostanie stworzona klasyfikacja, w której kandydatom zostaną przyznane miejsca od 1. do 10. Za przyznane miejsce kandydaci otrzymają punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. 5. Głosowanie potrwa do 8 lutego do godz. 21:00. 

Drugi etap to głosowanie jury, które ustali swoją klasyfikację i na jej podstawie również zostaną przyznane punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. Jury będzie sugerować się własnym subiektywnym zdaniem, a także komentarzami uczestników plebiscytu. Pięć osób, które napiszą najciekawsze komentarze zachęcające do oddania głosu na kandydata zostanie nagrodzonych oficjalnymi kubkami CITY TRAIL.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 13 lutego o godz. 20:00 na stronie www.citytrail.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku. 

– W każdym roku nasze biegi przyciągają nowych zawodników z polskiej czołówki, dlatego wymyśliliśmy formułę, która pozwoli nie tylko nagrodzić tych biegaczy, ale także zaprezentować ich szerszemu gronu. Poprzez plebiscyt chcemy również jeszcze mocniej promować biegi przełajowe, jako znakomity środek treningowy, z którego chętnie korzystają topowi biegacze, ale który jest wartościowy także dla osób biegających amatorsko – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL. 

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Zawody odbywają się na dystansie 5 km w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Są imprezami skierowanymi zarówno do osób biegających regularnie, trenujących w klubach, jak i amatorów oraz biegających zupełnie rekreacyjnie. W biegach nie ma limitów czasu na pokonanie trasy, ani limitów miejsc. W poprzedniej edycji CITY TRAIL wystartowało łącznie 10 155 dorosłych biegaczy, którzy linię mety mijali 32 421 razy. W ramach każdej imprezy są organizowane również biegi dziecięco-młodzieżowe na dystansach od 300m do 2km. Organizatorem CITY TRAIL jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Główni Partnerzy cyklu to Nationale-Nederlanden, Salomon oraz Suunto. Cykl CITY TRAIL onTour to letnia odsłona zawodów – 10 biegów (jeden w każdej lokalizacji cyklu jesienno-zimowego) w ciągu dwóch tygodni. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Powiązane Posty