CITY TRAIL: nie prześpij zimy!

Luty jako jeden z zimowych miesięcy nie musi oznaczać lenistwa i chowania się w domowym zaciszu przed kapryśną aurą! Wystarczy nieco motywacji, by wyjść z domu i postawić biegowy krok! Taką inspiracją mogą być zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – przełajowe 5 km w Parku Baden-Powella. Najbliższy bieg jest zaplanowany na 11 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 7 lutego.

Cykl CITY TRAIL odbywa się w Łodzi od 2014 roku. Na jeden sezon składa się sześć biegów – niedzielny będzie już piątym w edycji 2017/2018. Trasa prowadzi ścieżkami Parku Baden-Powella. W dotychczas rozegranych biegach trzy razy zwyciężył Wojciech Sowik (najlepszy zawodnik poprzedniej edycji), a jedną wygraną ma na koncie Adam Włodarczyk, który teoretycznie nadal ma szanse na pokonanie Wojtka, musiałby jednak wystartować w dwóch kolejnych biegach, by być sklasyfikowanym. W rywalizacji pań trzy razy wygrała Monika Kaczmarek i najpewniej to ona będzie triumfatorką w „generalce” (po raz czwarty).

W cyklu startują przeróżni zawodnicy. Po jednej stronie są zawodowcy, którzy sprawdzają swoją formę w przygotowaniach do najważniejszych startów w sezonie wiosennym. Po drugiej – osoby, które dopiero zaczynają biegać. Każdy odnajdzie się w CITY TRAIL. Najlepsi są nagradzani i wyróżniani podczas uroczystych gal kończących edycję, ale w biegach tych nie ma limitu czasu, zatem każdy może pokonać dystans 5 km w swoim tempie, bez stresu i obawy, że nie ukończy biegu.

Wśród tysięcy zawodników, którzy biorą udział w zawodach w skali całego cyklu nie brakuje prawdziwych pasjonatów, takich jak Piotr Choroś, który biega od kilku lat i „specjalizuje się” w ultramaratonach.

– Start w CITY TRAIL wiąże się dla mnie z dwiema ważnymi sprawami. Pierwsza – towarzyska. Zawody są w moim mieście i jest to okazja do spotkania bliższych i dalszych znajomych biegowych. Porozmawiania, wymiany doświadczeń. Po drugie, to ważny element mojego cyklu treningowego. Startami docelowymi są dla mnie biegi ultra, ale w codziennym treningu rzadko pokonuję więcej niż 20 km. W podbiegi, dłuższe wybiegania mam wplecione szybsze akcenty, ale na treningu nie zmobilizuję się do takiego wysiłku jak na zawodach. Pięć kilometrów po urozmaiconej trasie leśnej pozwala na naprawdę mocny akcent treningowy. Wiem, że pewnie nigdy nie wyprzedzę tych kilku czy kilkunastu chłopaków przede mną. Oni zawsze ze mną wygrają – na tym dystansie. Ale w tych zawodach nie to jest moją ambicją. Walczę sam ze sobą o urwanie w każdym kolejnym biegu kilkunastu sekund, o te kilka piknięć serca średnio więcej na całej trasie – podkreśla zawodnik.

– Z każdym sezonem CITY TRAIL przyciąga coraz więcej pasjonatów biegów. Ich zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie pokazują, że nasza świadomość na temat zdrowego trybu życia rośnie. Każda inicjatywa popularyzująca sport wśród Polaków przyczynia się do tego, że jako społeczeństwo jesteśmy zdrowsi i poprawia się nasze samopoczucie. To również krok w stronę większej wiedzy na temat kompleksowej profilaktyki, w której obok sportu ważna jest również zbilansowana dieta i regularne badania – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

Łódź jest jedną z jedenastu lokalizacji, w których rozgrywane są biegi CITY TRAIL. Poza Łodzią, są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Ostatni w edycji 2017/2018 bieg w Łodzi jest zaplanowany na 11 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi. 

Warto dodać, że każdemu biegowi towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Biegi CITY TRAIL Junior mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice startu i mety biegu – w pobliżu Motodromu w Parku Baden-Powella)

9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego 

Powiązane Posty