CITY TRAIL Łódź: podsumowanie edycji 2018/2019

W czwartek, 28 marca w auli Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się ceremonia podsumowująca sezon 2018/2019 Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. W sześćdziesięciu biegach tego ogólnopolskiego cyklu wystartowało łącznie blisko 10 000 unikalnych biegaczy i 3 800 dzieci.

Łódź jest tegoroczną niespodzianką cyklu. To właśnie w listopadzie na trasie w Parku Baden-Powella odbył się największy bieg edycji – Bieg Niepodległości CITY TRAIL, a tym samym Łódź zepchnęła z fotela lidera Poznań, czyli lokalizację, w której w 2009 roku narodziła się idea cyklu. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że frekwencja w Poznaniu została w edycji 2018/2019 ograniczona przez limity miejsc, ale nie zmienia to faktu, że 990 uczestników biegu głównego i 363 biegaczy startujących w CITY TRAIL Junior to znakomity wynik. 

W  sześciu rozegranych w Łodzi biegach wzięło udział łącznie 2 855 dorosłych oraz 1 163 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 476 zawodników biegu głównego i 194 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 557 zawodników, z czego 396 dorosłych. I to właśnie dla tych ostatnich – najwytrwalszych biegaczy zorganizowana została wczorajsza gala. Każda z osób, która pobiegła co najmniej w czterech biegach otrzymała pamiątkowy medal, a najszybsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni.

Wśród kobiet najszybsze panie to Zuzanna Mokros, Dominika Wiecha, Marta Bukowska, Paulina Szymczak i Anna Kociak. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Grzegorz Petrusiewicz, Mateusz Jaszczak, Maciej Budziński, Paweł Kopaczewski i Krzysztof Pietrzyk. Zwycięskie drużyny to: pierwszy skład TIME4S, pierwszy skład Moreny Czołowej i drugi skład TIME4S. 

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport.

Powiązane Posty