CITY TRAIL Łódź na finiszu!

W niedzielę, 19 marca odbędzie się szósty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. To ostatnia okazja w edycji 2016/2017, by spotkać się w Parku Baden-Powella poprawić swój rekord trasy i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Na kolejną edycję przełajowych piątek trzeba będzie zaczekać do października. 

Trwający sezon CITY TRAIL jest już piątym ogólnopolskim. Wcześniej przez trzy edycje zawody odbywały się tylko w Poznaniu, Łódź dołączyła do rywalizacji w 2014 roku.  Cykl na dobre wpisał się w plany treningowe biegaczy w całej Polsce. Wśród startujących są tacy, którzy ukończyli wszystkie imprezy w swoich miastach! – Od początku polubiłem te biegowe spotkania i rywalizację na dystansie 5 km. Pierwszy start w Poznaniu, gdzie biegam, odbył się w styczniu 2010 roku w śniegowo-mroźnej atmosferze. Od tamtego dnia, do dzisiaj na trasie spędziłem 15 godzin 34 minuty i 32 sekundy, zawsze zwarty i gotowy. W tej chwili nie wyobrażam sobie sezonu bez CITY TRAIL. To żelazny punkt w moim grafiku startowym. Może dlatego, że jestem sentymentalny, może dlatego, że fajnie się biega na tej trasie, a może po prostu dlatego, że zawsze panowała tu super atmosfera i można było spotkać świetnych ludzi. Ten sezon jest dla mnie szczególny, ponieważ do rywalizacji w biegu głównym dołączył mój syn, ten który tak niedawno startował w kategoriach biegów dziecięcych. On jest naprawdę zdolny i jestem z niego bardzo dumny. Cieszy mnie przeogromnie, jak mimo moich starań dogania mnie na trasie i jest przede mną na mecie – mówi Piotr Kotkowski. 

Aktywność fizyczna, obok zdrowego odżywiania, badań kontrolnych oraz planowania finansowego, jest elementem, który składa się na zdrowy tryb życia. Nationale-Nederlanden od lat promuje wśród Polaków wszelkie działania profilaktyczne, które mogą ochronić nas przed poważnymi zachorowaniami – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Cieszymy się, że przez cały sezon mieliśmy możliwość wspierać zawody CITY TRAIL. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji pasji sportowej. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia jak CITY TRAIL pomagają budować świadomość społeczeństwa, jak ważny w naszym życiu jest sport. Oby kolejne edycje zachęciły jeszcze więcej Polaków do podjęcia aktywności ruchowej – dodaje.

Elektroniczna rejestracja

Zapisy do biegu odbywają się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 15 marca oraz w dniu zawodów. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 25 zł w dniu biegu. Co ważne w niedzielnym biegu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – także ci, którzy nie startowali w żadnej z poprzednich imprez.

Nieodłączną częścią imprezy są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zapisy odbywają się analogicznie jak w biegu głównym, z tą różnicą, że opłata startowa to zawsze 5 zł, a połowa tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.

Klasyfikacja generalna: wśród mężczyzn wszystko jasne, wśród kobiet walka o wygraną do samego końca

W klasyfikacji generalnej wygraną zapewnił sobie już w lutym Wojciech Sowik. W rywalizacji kobiet zdecydowanie najlepszą zawodniczką jest Monika Kaczmarek, ale teoretycznie szanse na zwycięstwo ma jeszcze Zuzanna Mokros.

Start o godzinie 11:00

Schemat biegów CITY TRAIL od lat jest niezmienny – o godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci i młodzieży, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli. Biuro zawodów, start i meta są zlokalizowane w okolicy Motodromu w Parku Baden-Powella.

Gala podsumowująca sezon

Szósty bieg nie jest pożegnaniem z CITY TRAIL. Sezon zamknie siódma impreza – uroczysta gala, podczas której każdy, kto ukończy co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Impreza odbędzie się 4 kwietnia w Hali MOSiR w Parku 3 Maja (początek o godz. 18:30).

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolska impreza organizowana w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport. Łódzką edycję wspiera MOSiR Łódź. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty