CITY TRAIL Bieg Niepodległości w Łodzi już w niedzielę!

11 listopada ścieżki Parku Baden-Powella wypełnią biegacze startujący w Biegu Niepodległości organizowanym w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Elektroniczne zapisy do biegu są już zamknięte, ale możliwość dopisania się do listy startowej będzie także w dniu zawodów. 

CITY TRAIL Bieg Niepodległości odbędzie się w Łodzi po raz pierwszy. Trasa liczy 5 km, a dodatkowo odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. Będzie to impreza z wyjątkową otoczką – na starcie z głośników popłynie Rota, a przygotowane przez organizatorów gadżety w połączeniu z pomysłowością zawodników na pewno stworzą podniosłą atmosferę! – W ubiegłym roku w Lublinie zorganizowaliśmy nasz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości. Było niesamowicie! W tym roku postanowiliśmy powtórzyć imprezę i dodatkowo zorganizować drugi bieg w Łodzi. Okazało się, że to była dobra decyzja, bowiem frekwencja w Łodzi zapowiada się na poziomie ok. 1000 dorosłych i ponad 300 dzieci. Będzie to największy bieg naszego cyklu w Łodzi, który organizujemy od 2014 roku – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Harmonogram imprezy wygląda następująco: o godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 będą trwały biegi dla dzieci, a o 11:11 wystartuje bieg główny na 5 km. Biegowe miasteczko będzie zlokalizowane na polanie w okolicy Motodromu w Parku Baden-Powella. Po biegu pięć najszybszych zawodniczek oraz pięciu najszybszych biegaczy otrzyma nagrody i pamiątkowe statuetki. 

Warto wspomnieć, że niedzielny bieg będzie jednocześnie częścią cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w dziesięciu miastach, poza Łodzią są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Wszystkie trasy liczą 5 km. W pierwszej kolejce edycji 2018/2019, która rozpoczęła się w Poznaniu w ostatni weekend września wystartowało łącznie 5120 biegaczy, z czego 422 na łódzkich ścieżkach. Dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wzięło udział łącznie 2126 – 155 w Łodzi. 

Terminy pozostałych biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL sezonu 2018/2019 w Łodzi:

2 grudnia

13 stycznia

3 lutego 

10 marca

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Foto by Piotr Dymus & Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty