Chcesz coś zmienić w Nowym Roku? Weź udział w Grand Prix Łódź CITY TRAIL!

Chciałbyś, żeby Nowy Rok niósł ze sobą nowe wyzwania, ale boisz się zrobić pierwszy krok? Cykl biegów Grand Prix CITY TRAIL to okazja, by systematycznie sprawdzać swoją formę. Zawody potrwają do marca, a najbliższy bieg w najbliższą niedzielę, 11 stycznia. Zawody odbywają się co miesiąc na tej samej 5-kilometrowej trasie w Parku 3 Maja. Organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu, a więc w biegu może wziąć udział naprawdę każdy. – Biegałam w poprzedniej edycji w sześciu biegach CITY TRAIL i we wszystkich w obecnym sezonie. Pamiętam, że w ubiegłym roku kończyłam zawody niemal padając na mecie, a teraz dobiegam w lepszym czasie i w lepszej formie – mówi jedna z uczestniczek cyklu – Marlena.

CITY TRAIL to ogólnopolski cykl zawodów. Trwa od października w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym odbędzie się po sześć imprez. Osoby zainteresowane zdobyciem medalu oraz walką o nagrody muszą wystartować w minimum czterech biegach, a więc niedzielna impreza to ostatnia szansa, by dołączyć do rywalizacji.

W drugim biegu tegorocznej edycji, który odbył się w grudniu wystartowały 303 osoby. Zwycięzcami zostali Grzegorz Petrusiewicz – 16:33 i Monika Kaczmarek – 18:27 (rekord trasy kobiet).

Do trzeciego biegu w Łodzi można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do czwartku, 8 stycznia, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Terminy kolejnych biegów w Łodzi to: 25 stycznia, 8 lutego, 8 marca.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów. 

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Z kolei patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Partnerem Grand Prix Łódź City Trail są firma Accenture – światowy lider branży IT, serwis biegampolodzi.pl, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, a współorganizatorem inessport.pl. 

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Zdjęcie Sebastian Nowakowski 

Powiązane Posty