Biegasz zimą? Wystartuj w drugim biegu Grand Prix Łódź CITY TRAIL!

Grand Prix Łódź CITY TRAIL to 5-kilometrowe przełajowe zawody, które odbywają się w Parku 3 Maja. Poza Łodzią, cykl odbywa się jeszcze w dziewięciu lokalizacjach w całej Polsce. W każdej z nich od października do marca odbędzie się po sześciu biegów. Drugie zawody w Łodzi już 14 grudnia. W pierwszym biegu tegorocznej edycji, który odbył się w ostatnią niedzielę listopada wystartowało 350 osób. Zwycięzcami zostali Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) – 16:20 i Zuzanna Mokros (Łódź Running Team) – 19:05. 

Jednym z uczestników łódzkiego cyklu jest Piotr Kędzia (Olimpijska Akademia Biegania) – były sprinter, wielokrotny reprezentant kraju, olimpijczyk z Aten i Pekinu, z rekordem życiowym na 400 m – 45.94. Piotr zakończył karierę w 2010 roku, ale nie przestał biegać. – Nigdy nie traktowałem biegania jako pracy, dlatego po zaprzestaniu treningu wyczynowego nadal biegam i startuję w zawodach. Teraz jestem jednak amatorem, trening muszę godzić z pracą i obowiązkami rodzinnymi, dlatego czasami czuję niedosyt, bo nie zawsze mogę przygotować się do zawodów tak jakbym chciał – mówi. – Na razie skupiam się na dystansach 5 i 10 km, raz startowałem w półmaratonie. W przyszłości oczywiście chcę pobiec maraton, ale nie będę się z tym spieszył.

Do drugiego biegu w Łodzi można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do czwartku, 11 grudnia, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów. 

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Terminy kolejnych biegów w Łodzi to: 11 stycznia, 25 stycznia, 8 lutego, 8 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku. 

Powiązane Posty