6 grudnia mikołajkowy bieg CITY TRAIL

Ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden rozpoczął się w tym sezonie w Łodzi w pierwszy weekend listopada. Kolejny bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę – 6 grudnia. Cały czas jest jeszcze szansa na wykupienie karnetu obejmującego wszystkie zawody w edycji – trzeba się jednak zapisać przez internet najpóźniej do końca dnia w czwartek, 3 grudnia. 

Rejestracji do biegu można dokonać w dwojaki sposób: zapisując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet aktualnie obejmujący 5 biegów w jednym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł (nie ma możliwości wykupienia karnetu w biurze zawodów). Zapisy na stronie internetowej zostaną zamknięte w czwartek, 3 grudnia o godz. 23:59. 

Numery startowe można odbierać już w sobotę w sklepie Trucht.com, znajdującym się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 138/140 teren OFF Piotrkowskiej. 

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Łodzi od 2014 roku. Wcześniej zawody odbywały się pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Od początku zawodnicy startują na dystansie 5km. Aktualnie biegi są rozgrywane w Parku 3 Maja (start i meta są zlokalizowane na stadionie Łodzianka). W sezonie jest sześć biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy – nawet początkujący biegacz.

W ramach imprezy organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne. 

Każda impreza rozpoczyna się o godz. 8:30, kiedy rusza biuro zawodów. Bieg główny startuje zawsze o 11:00, a zawody dla dzieci trwają od 9:30.

W listopadowych zawodach wystartowało  358 osób oraz 96 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Kaczmarek oraz Tomasz Osmulski. Wynik Moniki to 17:39, a Tomasza – 16:16. 

Terminy kolejnych imprez CITY TRAIL w Łodzi : 3 stycznia, 24 stycznia, 14 lutego, 6 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InessSport, a lokalnym Partnerem – MOSiR Łódź. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Foto: Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty